אודות מידות צמידי טניס

ישנם סוגים שונים של תכשיטים אולם אחד הפופולריים והאופנתיים ביותר בקרב נשים בכל הגילאים הוא צמיד הטניס. מדובר בצמיד יוקרתי ומרשים בעל חוליות משובצות ביהלומים והוא מגיע בשלל וריאציות, עיצובים וגדלים.

צמידי טניס הפכו כבר מזמן לסמל סטאטוס של איכות חיים ויוקרה. ישנם עיצובים שונים של צמידי טניס אך הם נחלקים לשני סוגים עיקריים: עגולים ומרובעים. על פי רוב צמידי טניס ידרשו השקעה כספית ויש לדעת כיצד לרכוש אותם ואילו משתנים לבדוק. לכן חשוב להכיר את המאפיינים שלהם לפני שמבצעים רכישה.

צמידי טניס


למה לשים לב בעת רכישת צמידי טניס?

מלבד עיצוב עגול או מרובע יש להתייחס גם למשקל הזהב. ככל שמשקל הזהב יהיה כבד יותר כך הצמיד יהיה יקר יותר. כמו כן יש לבחון את צבע הזהב, טוהרו ואף את איכות העבודה, שכן צמיד שעוצב באיכות לא טובה יכול להיות פחות עמיד. מלבד הזהב יש לשים דגש גם על גודלם, משקלם ואיכותם של היהלומים וכן על איכותו של השיבוץ. כאשר השיבוץ איכותי היהלומים לא יתרופפו ויפלו ועל כן יחזיקו מעמד למשך שנים רבות.


מידות של צמידי טניס

לצמידי טניס ישנם מאפיינים שונים ומגוונים, אחד העיקריים הוא שהם מגיעים במידות שונות. המידות משפיעות על כמות היהלומים המשובצים וכתוצאה מכך גם על המראה של הצמיד וגודלו. בין המידות הנפוצות של צמידי טניס:

  • 1 קארט – צמידים אלו דקים ועל כן יהיו עליהם יותר יהלומים. 100 יהלומים על פי רוב. עם זאת גודלו של כל יהלום יהיה 0.01 קארט (גודל של נקודה) ועל כן מחירו של הצמיד יהיה יותר נוח לכיס.
  • 2 קראט – צמיד של 2 קארט הוא הגרסה הקלאסית של צמיד הטניס והוא הולם נשים רבות. בצמיד זה גודלו של כל יהלום הוא 0.03 קארט (שלוש נקודות) ולרוב ישנם כ- 70 יהלומים על כל צמיד.
  • 5 קראט – לעומת שני הסוגים הקודמים, צמיד זה הנו הרבה יותר מרשים ומראהו יותר מסיבי ובולט לעין. בצמיד מסוג זה יש כ- 50 יהלומים כאשר כל יהלום בגודל של 0.10 קארט (10 נקודות).
  • 10 קראט – מידה נוספת של צמיד טניס היא 10 קארט. צמיד זה מיוצר בהזמנה אישית שכן מחירו גבוה יותר משמעותית. הוא כולל לרוב כ- 40 יהלומים וכל יהלום הנו בגודל 0.25 קארט.

היות וישנן מידות שונות של צמידי טניס המשפיעות הן על המחיר והן על המראה, הבחירה עשויה להיות מעט מאתגרת. ברכת הזהב מעניקה שירות סיטונאי בלבד עבור מוכרים, צורפים או יצרנים נשמח לעמוד לרשותכם בהתאם.

מחשבון זהב