אודות מסחר במתכת כסף

גלו הכל אודות מסחר במתכת כסף כולל – מה הופך את סוג מסחר זה לכל כך פופולרי? כיצד להתחיל לסחור? ומהם הטיפים אותם רצוי לאמץ לפני שמתחילים.

למרות שהוא אינו נדיר או בעל אותו ערך כמו הזהב, לכסף עדיין ישנם כמה וכמה יתרונות אשר הופכים את המסחר בו לאטרקטיבי. אחד העיקריים בהם הוא העלות של כסף לעומת מתכות אחרות אשר יוצרת נקודת פתיחה משתלמת יותר לאלו הרוצים לסחור במתכות. להמחשה – אונקייה של זהב תעלה פי 40 עד 80 יותר מאונקיית כסף. יותר מכך, הכסף נחשב להשקעה בטוחה יותר בתקופות של אי ודאות כלכלית ויש לו מגוון רחב של יישומים תעשייתיים. כמו כן השוק של מסחר בכסף הרבה יותר תנודתי בהשוואה למתכות אחרות. עבור הסוחרים המשמעות היא שהכסף יכול להניב עבורם תשואות גדולות יותר בשווקים.

 

מה המשתנים שמשפיעים על המחיר של כסף?

  • היצע וביקוש – כמו כל נכס פיננסי מחירו של כסף תלוי בהיצע וביקוש. הכסף אומנם נחשב לזמין יותר מאשר זהב, אולם יש לו יותר ביקוש לשימושים תעשייתיים שונים ומגוונים.
  • אי ודאות כלכלית – הכסף נחשב להשקעה בטוחה, שכן גם בעתות של אי ודאות כמו בעתמשברים כלכליים או פוליטיים ערכו נשמר.
  • מחיר הזהב – לכסף יש נטייה לעקוב אחר הזהב כך שלהיכן שהזהב הולך הכסף בא בעקבותיו, אומנם זהו אינו כלל ברזל אולן ישנן עדויות שברוב המקרים המחיר בין שתי המתכות מותאם.
  • מחירו של הדולר – בדומה לרוב המתכות היקרות ערכו של הכסף נקוב בדולרים. לכן הוא נחשב להשקעה אטרקטיבית כאשר מחירו של הדולר נמוך.

מתכת כסף

השימושים של כסף בתעשייה

כסף משמש למטרות רבות כמו למשל להפקת סרטי צילום, בטריות, תכשיטים, לחיזוק זכוכית, ליצירת מראות. הוא מתפקד כמוליך ואפילו משמש למניעת התרבות חיידקים. במדינות רבות ברחבי העולם ישנו ביקוש לכסף עבור ייצור תעשייתי, כאשר ארה"ב נמצאת בראש הרשימה והודו, יפן, איטליה וגם סין הן צרכניות של מתכת הכסף ולכן הביקוש במדינות אלו יחסית מאוד גבוה.


מסחר בכסף לעומת מסחר בזהב

על פניו השקעה בכסף היא אטרקטיבית אולם יש לזכור שהיא תמיד נמדדת ביחס להשקעה בזהב. ההשוואה הזאת קיימת כבר שנים רבות כאשר כמו זהב, הכסף יכול לשמש כהשקעה בטוחה ואמינה בתקופות של אי ודאות בשוק. לעומת הזהב, בכסף נעשה שימוש רב יותר בתעשייה בנתונים ההערכה היא כי מדובר ב- 50% מהשימוש לעומת 15%-20% עבור זהב. לכן לא פעם מחירו של הכסף תלוי בייצור התעשייתי. הדרך הטובה להעריך את הכסף ביחס לזהב היא עלי ידי בחינת היחס בין שתי המתכות, כלומר: כמה אונקיות של כסף אפשר לקנות תמורת אונקיה אחת של זהב. בשנים האחרונות יחס זה עומד על 40-80 כאשר משקיעים רואים ערך הגבוה מ-80 כהזדמנות טובה לסחור.


רוב המסחר בכסף מתבצע דרך חוזים עתידיים. חוזים אלו נסחרים בבורסות מסחר כמו ניו יורק, שיקגו ולונדון. כדי לבחור מהי שיטת המסחר המתאימה לכם עליכם להחליט האם תרצו להשקיע בכסף לטווח הארוך או לחלופין לנצל את תנועות המחירים לטווח הקצר.

מחשבון זהב