אודות מסחר בפלדיום

למדו אודות מסחר בפלדיום: היכן מייצרים פלדיום? איך מתנהל המסחר בפלדיום? ומה השימושים של מתכת זו בתעשייה?


פלדיום נחשבת לאחת המתכות הפופולריות ביותר. היא שייכת לקבוצת הפלטינה והיא מאוד חיונית עבור תהליכי ייצור שונים בתחומי תעשיית הרכב, הזיקוק, הנפט, הכימיקלים, התרופות ומוצרי האלקטרוניקה. היות והמוניטין של מתכת הפלדיום פחות יוקרתי מאשר מתכות כמו פלטינה וזהב, מחיריה נמוכים יותר, אולם נתון זה מהווה יתרון במקרים רבים.

 

כריית פלדיום

כריית פלדיום מאוד דומה לכריית פלטינה, אולם למרות זאת ישנם הבדלים בין שתי המתכות כמו למשל העובדה שפלדיום הוא גם תוצר לוואי של כריית ניקל. היצרנית הגדולה ביותר של פלדיום היא רוסיה, אחריה דרום אפריקה ובסוף הרשימה נמצאת צפון אמריקה. למרות שרוסיה מספקת פלדיום באופן די קבוע, לא פעם זרימת הפלדיום לשוק נחשבת ללא כל כך יציבה מסיבות כאלו ואחרות ולכן ההיצע משפיע על מחיר הפלדיום בשווקי המסחר השונים.

 

התנהלות המסחר בפלדיום

אחת מזירות המסחר החשובות ביותר בעולם היא בורסת המסחר בניו יורק NYMEX. בבורסה זו סוחרים בחוזים עתידיים של פלדיום כאשר מחיר החוזים נקוב בדולרים ומעגל המסחר אורך 15 חודשים. פלטפורמת מסחר נוספת היא הבורסה למסחר בלונדון, בשני המקומות מדי יום נקבעים שני שערים יציגים לפלדיום ולמתכות יקרות נוספות.

מסחר בפלדיום

אסטרטגיות מסחר

לאלו מכם הרוצים לסחור בפלדיום מומלץ לבדוק במקביל גם את שוק הפלטינה ולעקוב גם שם אחר תנועת המחירים, מכיוון שהשפעות על מחירי הפלטינה ברוב המקרים יהיו גם תקפות למחירי הפלדיום. אסטרטגיית מסחר נוספת דורשת מכם לנתח את מחירי הזהב ולהשוות בין מחירי הפלטינה והפלדיום לבין תנועות המחירים בשווקים אלו. דרך נוספת לסחור בפלדיום היא על ידי מכירה וקניה פיזית של מתכת זו. יש לזכור שמסחר בפלדיום נחשב לתחום מעט הפכפך אשר מחד מציע הזדמנויות גדולות ומאידך גם טומן בחובו סיכון גדול. לכן לפני שמתחילים מומלץ לעבור קורס או להיוועץ עם מומחים כדי שיוכלו לספק ייעוץ והכוונה מקצועית.

 

מדוע כדאי לסחור בפלדיום?

המחיר הנמוך של הפלדיום מהווה הזדמנות להשקעה מוצלחת מכיוון שהצפי הוא שמחירי הפלדיום רק יעלו לאורך השנים. יש לכך סיבות רבות כמו למשל העובדה שמלאי הפלדיום של רוסיה הולך וקטן בחלוף השנים (רוסיה מייצרת כ- 65% מהאספקה העולמית) ושתעשיית המכרות בדרום אפריקה נמצאת על סף קריסה לכן ההיצע יקטן לעומת הביקוש. כיום מדינות רבות מחמירות את התקנים הנוגעים לפליטת גזים מזהמים מרכבים כתוצאה מכך צריכת הפלדיום בתעשיית הרכב רק תגדל, זאת לצד ביצוע שיפורים מכניים בתעשיית זו המבוססים על פלדיום ומוזילים את העלויות.


ברצונכם לסחור בפלדיום? כדי לעשות זאת מומלץ ראשית כל לפנות לחברות המתמחות במסחר פיזי. בכל הנוגע לחוזים עתידים: ישנן חברות רבות שנסחרות בבורסה, פועלות ברחבי העולם ומתמחות בפלדיום, בין השאר.

מחשבון זהב