איך לנקות עגילים

אם שמתם לב שהעגילים האהובים עליכם התלכלכו או שהם אינם זוהרים כמו פעם, יכול להיות שהגיע הזמן לנקות אותם בבטחה. עגילים יכולים לצבור לכלוך לאחד שימוש תדיר וממושך, והצטברות שלו יכולה לגרום לעגילים לאבד את הברק ואפילו לגרות אתה העור סביב העגיל.

אבל, הסירו דאגה, גם אם הצטברו לכלוך, שומן, זיעה או מוצרי שיער על העגילים, כן תוכלו לנקות אותם ולגרום להם לזהור שוב!
 

כיצד עושים זאת? באמצעות הטיפים הבאים:

התאמה לסוג המתכת

כשם שיש הבדלים בין התכונות של המתכות השונות והנראות שלהן, כך ישנם הבדלים בשיטת הניקיון של עגילים ממתכות שונות. כאשר מדובר בכסף, ישנם לא מעט טיפולי 'עשה זאת בעצמך', אחד הפופולריים דורש אבקת סודה לשתייה, מים רותחים, נייר אלומיניום ומברשת רכה.

כדי להתחיל לנקות עליכם לרפד כלי זכוכית בנייר כסף, לצפות את העגילים בסודה לשתייה, להרתיח מים, לשפוך ולשפשף את התכשיטים בעדינות עם מברשת רכה ועד שהכסף נוצץ שוב. לסיום – יש לשטוף במים חמים ולייבש עם מטלית מיקרופייבר יבשה.

עגילי זהב ניתן לנקות עם מים וסבון כלים עדין בלבד. יש להשרות את אותם בתוך כלי עם מים וסבון למשך 30 דקות. ולאחר מכן לצחצח אותם בעדינות עם מברשת שיניים רכה. לבסוף יש לשטוף בעדינות ולייבש עם מטלית מיקרופייבר יבשה. כדי להסיר לכלוך ושומנים ניתן להשרות את אותם לכמה דקות בתוך אלכוהול.

יש לציין ששיטות ניקוי אלו עובדות טוב עבור עגילים חלקים! הימנעו משיטות אלו אם העגילים שלכם משובצים באבנים, קל וחומר אם האבנים מודבקות על ידי דבק. שכן אלכוהול יכול להמיס את הדבק.

עגילים
 

הדרך להיפטר מכתמים על עגילים

הדרך היעילה ביותר להיפטר מכתמים על עגילים היא על ידי מטליות לניקוי, ליטוש והברקה של תכשיטים. מטליות מגיעות בגימורים שונים ומתאימות לסוגים שונים של תכשיטים ויש לשים לכך לב, מכיוון שישנן מטליות שיכולות להסיר את הציפוי, כך שאם אלו תכשיטים מצופים, שיטה זו לא תתאים להם.
אם תרצו להחזיר עטרה ליושנה בתכשיטים מצופים, לידיעתכם, צורפים מקצועיים יכולים לצפות/ לצבוע מחדש את התכשיטים שלכם. כך שאחת לכמה זמן אתם יכולים לקחת אותם לטיפול וחידוש.
 

באיזו תדירות מומלץ לנקות עגילים?

אפילו העגילים היקרים ביותר יכולים לצבור לכלוך, והלכלוך יכול לגרום לגירוי ואפילו לזיהום ללא ניקוי מתאים. כדי להימנע מכך, מומלץ לנקות ולחטא את אותם לעיתים קרובות. אם אתם מצליחים לחטא את אותם עם מעט אלכוהול כל פעם לפני שעונדים אותם, זה יעזור למנוע הצטברות של לכלוך ושומן ולשמור עליהם נקיים ועל האוזניים בריאות.
 

כיצד לשמור על העגילים כמו חדשים?

אם אתם רוצים לשמור על הברק שלהם לאורך זמן, כאשר אינכם עונדים אותם שמרו עליהם בשקיות או קופסאות אטומות. אוויר יכול לחמצן מתכות מסוימות, לרבות כסף ופליז, מה שעשוי לגרום לשינוי בצבע או להיווצרות כתמים.

מומלץ גם שלא להתאמן או לנקות את הבית עם העגילים. זיעה יכולה להשפיע על צבע המתכת, ולהתערבב עם מוצרי שיער, מה שיעצים את ההשפעה על התכשיט, ובנוסף, גם כימיקליים לניקוי הבית יכולים לפגוע במתכות יקרות. ולבסוף מומלץ שלא לשחות עם עגילים, חשיפה גבוהה לכלור ומים מלוחים יכולה לגרום לבלאי עם הזמן.

ולסיכום,
יש הרבה דרכים קלות לנקות את העגילים שלכם בבטחה גם בבית ולשמור הן על המראה שלהם והן על בריאות האוזניים. אם אינכם בטוחים תמיד תוכלו להתייעץ עם מומחים לגבי שיטות ניקוי ואחסון מומלצות לעגילים.

מחשבון זהב