אספני מטבעות - המטבעות שלכם שווים הרבה כסף!

זה קצת מוזר לחשוב שאולי בתוך הצנצנת מלאת המטבעות שאספתם לאורך השנים, יש באמת מטבע ששווה הרבה כסף, אבל תתפלאו לגלות, זה באמת יכול לקרות. ישנם מטבעות ישנים שערכם יכול להגיע לעשרות אלפי דולרים. כך תוכלו לבדוק מה ערכם של המטבעות שלכם.

אנשים רבים, מדינות, חברות ועסקים בוחרים להשקיע בזהב. יש לכך סיבות רבות בהחל בעובדה שמדובר במתכת שערכה נשמר יציב לאורך השנים, גם בתקופות קשות, ועד העובדה שמדובר בהשקעה טובה ובחומר גלם שאינו מתכלה עם הזמן. כאשר רוצים להשקיע בזהב ישנן אפשרויות רבות, אחת מהן היא השקעה במטבעות זהב. לכן רגע לפני שאתם מחליטים לזרוק את אוסף המטבעות שלכם או להשאיר אותו עמוק בתוך הצנצנת עד שיעלה אבק, כדאי שתעשו שיעורי בית ותבדקו האם למטבעות שלכם ישנו ערך כלשהו.

מטבעות זהב

לא, המטבע לא חייב להיות ישן

אם חשבתם שמטבע בעל ערך חייב להיות ישן מאוד, בפועל זה לא בהכרח נכון. ישנם מטבעות נדירים שקצת קשה למצוא אותם וערכם מושפע מכך, ולא תמיד מדובר דווקא במטבעות ישנים. לעיתים ערכם לא יהיה תלוי גיל, אלא יקבע מסיבות שונות לחלוטין כמו למשל העובדה שהם מיוצרים  ממתכות לא שגרתיות, סוגים של מטבעות עם טעות בהטבעה או  שיש להם הטבעה כפולה ועוד משתנים לא שגרתיים שהופכים את המטבעות לנדירים ולכן לבעלי ערך רב.
 

איך יודעים?

קודם כל ישנו מידע בנושא ברחבי הרשת, כך שתוכלו בקלות לעשות שיעורי בית. אם אתם מנסים ללמוד אך מרגישים שלא מספיק מתמצים בנושא, או אם אין לכם זמן להקדיש לכך, תוכלו לפנות לחנות שקונה זהב. חנות מקצועית עובדת עם אנשי מקצוע, או לחלופין יכולה לכוון אתכם לאנשי מקצוע, שמבינים בתחום ויכולים להעריך את ערכם של מטבעות הזהב שלכם, ולבדוק האם מסתתרים ביניהם מטבעות זהב מיוחדים ששווים הרבה כסף.

שווי מטבעות ישנים

על ערכם של מטבעות

רבים האספנים אשר אינם מקדישים זמן לבדיקת הנושא או לא יודעים כיצד עליהם לשים לב לכל הניואנסים הקטנים כמו רווח בין האותיות, גודל שונה של המטבע או כל מאפיין ייחודי שהופך את המטבע לבעל ערך. נסו לברר האם ישנם מדריכים שיכולים לעזור לכם לבדוק אם אתם יושבים על הרבה כסף, ולימדו אילו מאפיינים לחפש במטבעות שלכם. ככל שתדעו יותר פרטים מקצועיים כך תוכלו לזהות שווי של מטבעות בעלי ערך הן בתוך אוסף המטבעות שלכם והן מחוצה לו.

מחשבון זהב