גושי ומטילי כסף - שווי והשקעה

כסף קיים כבר מאות שנים, בימינו הוא נכלל ברשימת המתכות הנסחרות ביותר שכן הוא מציע יתרונות רבים למשקיעים כמו למשל העובדה שהוא פחות מושפע מאינפלציה ומשברים כלכליים. הביקוש להשקעה בכסף מאוד גדול מכיוון שהוא רכיב חשוב בתחומים שונים של החיים. מלבד תפקידו החשוב בתחומי הרפואה ועיצוב התכשיטים, כסף משמש לייצור פאנלים סולריים, טלפונים, מחשבים, מיקרוגל ומוצרי צריכה אלקטרוניים אחרים. כסף משמש גם לעיתים באנרגיה גרעינית.
 

מהו מטיל כסף?

לאחר תהליך זיקוק וחימום המתכת יוצקים אותה לתוך תבנית של מטיל ובתוכה המתכת בצורתה הטהורה. במטיל כסף יש 999.9% כסף טהור, מחירו אומנם נמוך יותר ממחיר מטיל זהב אולם גם כסף יכול להניב תשואה גדולה לאלו שמחזיקים בו. מחיר מטיל כסף נקבע לרוב על פי מדדים עולמיים, כמו גם על פי משקלו. המשקל מושפע מגודלו של המטיל, שכן ישנם מטילים בגדלים שונים ומשקלים שונים. ישנם מטילים שמשקלם נמדד באונקיות, אחרים נמדדים בגרמים וישנם כאלו שנמדדים בקילוגרמים. משקלן של אונקיות הנו זהה בכל רחבי העולם ועומד על 31.1035 גרם.
 

מדוע להשקיע בכסף?

לכסף יש שימושים רבים ומדי יום ביומו נוצרות דרכים חדשות לשימוש במתכת יקרה זו. כל מתכת יקרה מהווה נכס מוחשי בעל ערך, אולם מה שמעניק לכסף יתרון על פני סוגים אחרים של מתכות זו העובדה שמחירו של מטיל כסף נמוך יחסית למתכות כמו זהב או פלטינה. כסף אינו רק זול יותר לרכישה אלא שגם פשוט יותר למכור אותו כשזו המטרה. היות וישנם מטילי כסף בגדלים שונים, אפשר למכור כמויות קטנות יותר שלו, בהתאם לצורך. בנוסף היות ומדובר בנכס מוחשי, באפשרותכם לשמור עליו קרוב.

גושי כסף

כמה עולה מטיל כסף?

המחיר של כסף נקבע בדולרים של ארה"ב וכל מדינה יכולה להמיר את המחיר בהתאם לשווי המטבע שלה ביחס לדולר. מחירו של הכסף משתנה ומתעדכן מדי יום ביומו בזמן אמת בהתאם לתנודות השונות של המשק. כאשר הכסף מוטמע בתכשיטים או בכלי כסף יוקרתיים מחירו וערכו יעלו בהתאם, במיוחד אם מדובר בחפץ נדיר. כך יכול לקרות שמחירו של תכשיט יוקרתי מכסף יהיה שווה ערך יותר מאונקיה גם אם משקלו רק גרמים בודדים.
 

איך מחשבים את מחירו של גרם כסף?

משקיעים גדולים מחשבים את מחיר הכסף בקילוגרמים ובאונקיות, בעוד שמשקיעים קטנים יותר יחשבו את מחיר הכסף בגרמים. כדי לחשב את מחירו של גרם כסף יש לבדוק מהו השער של אונקיית כסף לאותו היום, ולבצע חישוב במהלכו ממירים את האונקיה לגרמים. באופן כללי החישוב דורש תרגיש חילוק פשוט. כדי להגיע לשוויו של גרם כסף טהור עליכם לחלק את אונקיית הכסף ב- 31.1. השלב הבא הוא להכפיל בטוהר הכסף כדי לקבל מחיר גרם. אם התהליך המורכב אפשר בהחלט למצוא ברחבי הרשת מחשבוני כסף, להזין בהם את כל הפרטים הנדרשים ולקבל את כל הערכים הרצויים לקבלת ההחלטה הנכונה.

מחשבון זהב