ההבדל בין תכשיט זהב לתכשיט מכסף

כל הנוצץ זהב

אין כמו לענוד תכשיט חדש שקבלת מתנה ממישהו יקר לליבך או הענקת לעצמך. אבל לפני שאת מתחדשת בתכשיט שמצא חן בעיניך, חשוב להחליט מאיזה חומר גלם יהיה עשוי התכשיט שלך.

אומנם בבחירת תכשיטים, היופי הוא בעיני המתבונן. לכל אחת יש טעם אחר. אבל כשזה נוגע לאסתטיקה ולאיכות, כדאי להשוות בין תכשיטי זהב לתכשיטים מכסף. שני התכשיטים משתייכים למשפחת המתכות, אך לכל אחד מהם חולשות וחוזקות.
על מנת לבחור בתכשיט המתאים,יצרנו עבורך סקירה רחבה של מאפיינים הייחודיים של כל אחד מהחומרים.

תכשיטי זהב לעומת תכשיטי כסף

המראה המבוקש

עולם התכשיטים לא מפסיק להפתיע בשלל עיצובים בסגנונות שונים כאשר הזהב נחשב חומר גמיש ונוח יותר לעבודה אמנותית. לכן, ניתן לייצר ממנו עיצובים מרשימים במיוחד והוא הבחירה המובילה בקרב מעצבי תכשיטים.
קשה להתחרות עם המראה של הזהב המאופיין במראה אצילי, מלכותי, עשיר ומרהיב ביופיו, שנקשר לאלגנטיות, יוקרה וטוהר. אפשר לבחור תכשיטי זהב מבין תכשיטי זהב לבן, צהוב או ורוד כך שהמראה המיוחד של הזהב הוא גם פונקציה של סוג הזהב בעוד הכסף שומר באדיקות על מראה מובהק.

 

תגובה במגע עם הגוף

הזהב הוא חומר איכותי, מינרל מרגיע טבעי ועדין שנחשב כחומר המומלץ ביותר כתכשיט לבעלי עור רגיש. זהב אינו יוצר גירוי במגע עם העור ולא מותיר סימנים על העור. מרקמו רך וקטיפתי. תכשיטי זהב מומלצים במיוחד עבור ילדים שעורם אף רגיש יותר משל המבוגרים.  המצב שונה עם תכשיטים מכסף העשויים לעורר תגובה אלרגית.

 

מעמדה של העמידות

כאשר את קונה תכשיט יוקרתי, את בוודאי מעוניינת שהוא ילווה אותך גם בהמשך ויאריך ימים.במבחן העמידות, אין ספק שהזהב לוקח ובגדול. תכשיטי זהב נחשבים עמידים מאוד למשל שנים ובכל תנאי מזג האוויר, הם אינם מחלידים ושומרים על מראה משובח. כסף אף הוא נחשב למתכת עמידה יחסית לשאר המתכות אך פחות עמיד מזהב. הכסף עשוי עם הזמן את צבעו.

 

תחזוקה שוטפת

כמובן שתרצי לשמור על התכשיט שלך, אבל יש הבדל משמעותי בין שמירה על תכשיט שלא ייעלם ובין תחזוקה שוטפת. כדאי שתדעי מראש שתכשיטי כסף דורשים התייחסות מיוחדת היות והם נוטים להשחיר בעת מגע עם אוויר ומים. כמו כן, תכשיט מכסף זקוק לניקוי מקצועי, רצוי בחנות המתמחה בתכשיטי כסף. להבדיל מתכשיטי כסף, תכשיטי זהב אינם דורשים הברקה, בידוד או טיפול VIP מלבד ניקוי עדין מדי פעם. אלה תכשיטים אמינים, עמידים, על-זמניים ולא פלא שרבים מתכשיטי הזהב עוברים בירושה מדור לדור או ניתנים כנדוניה.

 

חשיבות העלות

מבחינה תקציבית, תכשיטי זהב יקרים יותר מאשר תכשיטי כסף היות והזהב, כפי שהוסבר קודם, נחשב לחומר משובח במיוחד. לפעמים שווה לחכות בסבלנות עם הקנייה כדי לא להתפשר על איכות ולרכוש תכשיט זהב במקום תכשיט כסף על מנת ליהנות מכל היתרונות שהוא מגלם.


אל תמנעי מבעדך להתפנק בתכשיט זהב איכותי. חנויות רבות מציעות אפשרות לפריסת תשלומים וכן היצע מסחרר של תכשיטי זהב במחירים אטרקטיביים. נקודה נוספת למחשבה היא פשוט  להתייחס לתכשיטים מזהב כאל השקעה לטווח הארוך, נכס יקר ערך שעומד לרשותך.

בסופו של דבר, ב"דו קרב" בין תכשיטים מזהב לתכשיטים מכסף אין ספק שיש יתרון בולט לתכשיטי זהב הן מבחינת עמידות והן מבחינת ערך, קלות התחזוקה והמראה היוקרתי. אותה הנאה צרופה שהפכה את תכשיטי הזהב לכוכבי העל הבלתי מעורערים של עולם התכשיטים.

מחשבון זהב