הלחמת כסף וזהב

כולנו יודעים שהלחמה היא שלב בלתי נפרד מהכנת תכשיטים, אך לאדם חסר ניסיון, אין באמת מושג מה קורה לאורך התהליך. בנוסף, לא תמיד מי שמבצע אותו יכול לספק לכך הסבר מדויק ומקיף. הבנת התהליך חשובה כי גם אם יש לכם ידע בתחום, אם לא תהיה לכם הבנה בסיסית של התהליך עצמו, תתקשו לפתור בעיות כשהן עולות בשטח, בעיות אלו עלולות לגזול מכם זמן יקר, ולהוביל לטעויות חוזרות ונישנות.
 

אז מהי הלחמה?

הלחמה היא תהליך שעיקרו הוא חיבור סוגים שונים של מתכות יחד, כך למשל אם אתם מכינים תכשיט מכסף או זהב בעל כמה רכיבים שונים שתרצו לחבר ביניהם, תצטרכו להלחים אותם אחד לשני. הלחמה מתבצעת על ידי סגסוגת של מתכת (בעגה המקצועית בדיל) שמומסת על ידי ברזל חם. הברזל מחומם לטמפרטורה ממש גבוהה ליצירת קשר חשמלי חזק.

הלחמת תכשיטים

 

 

 

 

 

 

 


 

 

קניית מוצרי הלחמה

אי אפשר לבצע הלחמת תכשיטי כסף וזהב ללא מוצרי הלחמה מתאימים. לכן אחד השלבים הראשוניים בכל תהליך הלחמה הוא לקנות מוצרי הלחמה שישמשו אתכם. אחד המוצרים הנדרשים הוא כמובן מלחם, בנוסף כדאי גם לקנות מעמד למלחם כדי שהמלחם בו אתם משתמשים יישאר יציב ולא יסכן אתכם בכוויות מיותרות. כמו כן כדאי גם לקנות משקפי מגן, שישמרו על העיניים בעת ההלחמה, בדילים, ספוג לניקוי בזמן אמת וכדומה.
 

מהו בדיל?

בדיל נראה ממש כמו סליל של מתכת, אבל הוא מכיל שלושה חומרים בפועל והם: בדיל, שרף ועופרת. כיום אפשר גם למצוא בדילים להחלמה אשר כוללים כסף ולא עופרת. ישנם סוגים שונים של בדילים שנבדלים בעיקר בעובי שלהם. ככל שהבדיל דק יותר כך יהיה קל יותר לעבוד אתו, והשליטה בתהליך ההלחמה תהיה טובה יותר, במיוחד אם אתם בתחילת הדרך.
 

כיצד עובד התהליך?

אנשים שלא למדו כיצד להלחים עשויים לחשוב שהבדיל הוא מעין דבק חם שממיסים ואז באמצעותו מדביקים את הרכיבים השונים. אך זאת טעות. הבדיל הוא לא דבק, ועליו להיות חם בעצמו, כי כאשר הוא קר, או כשהוא בא במגע עם מתכת קרה, הוא יתקרר ואז החיבור לא יצא איכותי. לכן כל חלק בהלחמה חייב להיות חם עוד לפני שהבדיל נכנס לתמונה.

הדרך הנכונה להלחים היא לחכות שכל החלקים יהיו חמים מספיק ורק אז להתחיל בתהליך ההלחמה. קצה הבדיל צריך לבוא במגע עם המתכות האחרות ולא עם המלחם כדי שהתהליך יתנהל בהצלחה, והבדיל יצור את הקשר בין המתכות בצורה אופטימלית, והחיבור יהיה כמה שיותר חזק ויציב.

לאחר ההלחמה יש לנגב שאריות של הבדיל בעזרת הספוג ואז לחכות שיתחמם שוב כי המגע עם הספוג הרטוב עלול לקרר אותו.
 

אימון מוביל לשלמות

ממש כמו בכל דבר, ככל שתתאמנו יותר כך תצליחו להשיג את התוצאות הטובות ביותר ולהפוך לאשפים בהלחמה. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום הלחמת כסף וזהב, מכיוון שיש המון ידע לרכוש בנושא, כמו הבדלי טמפרטורות, נקודות רתיחה של מתכות שונות, מלחמים מסגים שונים, סוגים שונים של בדילים, טכניקות וטיפים שיעזרו לכם לעשות עבודה טובה יותר ועוד. ידע מאנשי המקצוע המובילים בתחום יעזור לכם לצאת לדרך ולהלחים כמה זהב וכסף שרק תרצו.

מחשבון זהב