טבעות - סוגים ושימושים

טבעות הן אחד התכשיטים היותר פופולריים הן כמתנות והן כדרך לפינוק עצמי. המבחר הגדול של טבעות מסוגים וחומרי גלם שונים, לצד טווח מחירים רחב מאפשר לכל אחד ואחת לבחור את העיצוב המועדף בהתאם לטעם, סגנון ותקציב. כדי להקל עליכם ולו במעט, ריכזנו עבורכם את הסוגים הפופולריים של הטבעות לצד השימושים השונים.
 

טבעת אירוסין

טבעת אירוסין היא אחת הטבעות הנפוצות. יש להן עיצובים שונים ומגווים בהתאם לטעמה של האישה שמקבלת אותם ותקציבו של הגבר. בין טבעות האירוסין הנפוצות נמצאות טבעות סוליטר ולהן יהלום מרכזי, אולם בהחלט ישנם גם עיצובים מרשימים אחרים כמו למשל טבעות משובצות אבני חן, טבעת משובצת יהלומים לכל אורכה ועוד.
 

טבעת סוליטר

אחת הטבעות היותר נפוצות הן טבעות סוליטר, אלו מוכרות גם כטבעות יהלום או טבעות אירוסין. מדובר בטבעת אשר ניתנת בעיקר במעמד הצעת הנישואין, לרוב על ידי הגבר לאשתו לעתיד. טבעת סוליטר משובצת ביהלום אחד מרכזי בגדלים שונים. הטבעת עצמה חלקה והיהלום מחובר אליה על ידי שיניים. כאשר ישנן טבעות ולהן יהלומים קטנים "שעוטפים" את היהלום המרכזי.

טבעות זהב

טבעת נישואין

טבעת נישואין זו טבעת זהב פשוטה וחלקה אשר אין עליה אבנים, יהלומים או אבן אחת גדולה. היא אומנם פחות מרשימה מטבעת אירוסין מכיוון שהשימוש בה הוא הרבה יותר סמלי. טבעת נישואין מסמלת את החיבור בין שני האנשים, צריך לשלם עליה במזומן ולא בתשלומים והיא פשוטה כדי שלא תהפוך להיות המטרה מאחורי החתונה.
 

טבעת חותם

טבעת חותם בעבר שימשה כחותמת לכל עניין ודבר של נושא הטבעת. השימוש בטבעות אלו היו למטרת חתימה על מסמכים. אולם כיום טבעות חותמת אלו נחשבות לשיא השיק והאופנה. ישנן טבעות עם חותם של המותג שבו הן מיוצרות בשלל עיצובים מרשימים.
 

טבעת לכף הרגל

סוג נוסף של טבעות אלו הן טבעות שעונדים על כף הרגל. המנהג של ענידת טבעת על כף הרגל החל באזור המזרח הרחוק, אולם כיום הוא פופולרי בכל מקום.
 

טבעות עם אבני חן

סוג נוסף של טבעות אלו הן טבעות עם אבני חן. אלו יכולות להיות טבעות עם אבני חן גדולות ומרכזיות כדוגמת טבעת סוליטר ואלו יכולות להיות טבעות עם אבן מרכזית ואבנים נוספות שמעטרות אותה מסביב.

טבעות משובצות

בדומה לצמידי טניס אשר משובצים יהלומים לכל אורכם, יש גם טבעות משובצות באבני חן או יהלומים.
 

טבעות מעוצבות

תחת קטגוריה זו נכנסות כל הטבעות המיוחדות למיניהן. יש סוגים שונים של טבעות מעוצבות מחומרי גלם מגוונים בשלל עיצובים יפים ומיוחדים כמו למשל פרחים, לבבות, ספירלות ועוד.
 

טבעת זהב, כסף ופלטינה

טבעות נבדלות זו מזו גם בחומרי הגלם שלהן. כך למשל ניתן למצוא טבעות מזהב טהור, זהב לבן, כסף וגם פלטינה.

טבעות משמשות הן כהבטחה והן כאביזר אופנתי שמרים ומשדרג את ההופעה. בחירת טבעות צריכה להיעשות בהתאם לתקציב, סגנון, מטרה וטעם אישי.

מחשבון זהב