כיצד מקבלים זהב נקי?

מעוניינים להפיק מתכשיטים ישנים זהב נקי? תתפלאו לגלות כי אין מדובר באגדת ילדים, כי אם במלאכה עתיקת יומין המוכרת בשם זיקוק ומאפשרת לכם לעשות שימוש חוזר בתכשיטים ואף בפסולת מתכות "ולהפוך" אותם לזהב טהור.

לזהב ישנן תכונות רבות אשר הופכות אותו לאחד מחומרי הגלם המיוחדים ביותר עלי אדמות. אחת מתכונות אלו הן הגמישות הרבה שלו אשר הופכת אותו לנוח מאוד לעיבוד. עם זאת כאשר רוצים ליצור ממנו תכשיטים גמישותו עשויה להוות מכשול ולכן יש לשלב יחד עמו מתכות נוספות כדי למצות את מלוא תכונותיו בהצלחה מרבית. לתערובת זו קוראים סגסוגת. ומה קורה כאשר יש בבעלותנו סגסוגות זהב ואנו רוצים להפיק מהן זהב נקי? משזה המקרה, עלינו לגשת לחברה מקצועית אשר מבצעת זיקוק. 

מהו זיקוק זהב ומתכות יקרות?

זיקוק זהב הוא למעשה תהליך של מחזור המאפשר לעשות שימוש חוזר בתכשיטי זהב ומוצרים נוספים ולהפריד מתוכם שוב את הזהב הגולמי והטהור, כפי שנמצא בטבע על מנת לעשות בו שימוש מחודש ולייעד אותו לאיזו מטרה שנחפוץ. מה ניתן לזקק? מתכות יקרות בתפזורת כדוגמת תכשיטים ישנים שאבד עליהם הקלח או שאין בהם שימוש וכן גושים ופסולות שהנם שאריות של מתכות או אבקת מתכות הנוצרת בתהליכי הליטוש.
 

מה כולל תהליך הזיקוק?

אם שאלתם את עצמכם מה כולל תהליך הזיקוק, חשוב לדעת כי שלבי הזיקוק משתנים בין תהליכי זיקוק של מתכות יקרות בתפזורת וגושים לבין תהליכי זיקוק של פסולות.

  • זיקוק מתכות יקרות וגושים – כאשר רוצים  לזקק מתכות בתפזורת או גושים יש קודם כל להתיך את החומר כדי לקבל גוש הומוגני. לאחר מכן יש לערוך בדיקת דיגום במהלכה קודחים שבבים מהגוש על מנת לקבוע מהו אחוז  המתכת   היקרה בו. בתום הבדיקות יתבצע הזיקוק.
  • זיקוק פסולות – בעת זיקוק פסולות יש לשרוף את החומרים האורגניים טרם ההתכה, לאחר  מכן לנפות את תוצרי השריפה, לטחון את הפסולת  על מנת להגיע לתערובת הומוגנית ואז לזקק.

לאחר הזיקוק הזהב מופרד מהמתכות או מהאבק וחוזר לצורתו הטבעית ואז ניתן לעשות בו שימוש ממש כמו בנקודת ההתחלה, כשם שהיה נעשה בו מיד לאחר שנמצא בטבע.
 

בחירת חברה מקצועית לזיקוק זהב

כדי לקבל זהב נקי יש להיעזר בחברה מקצועית ולה התמחות בזיקוק. בברכת הזהב קונים תכשיטים ישנים, פסולות וגושים ומזקקים אותם לכדי זהב טהור שוב. לרשותם של הלקוחות עומדות שתי אפשרויות: האחת היא מכירת הגוש וקבלת תשלום בהתאם למשקל הגוש ולאחוז המתכת היקרה שבו ביחס למתכות אחרות. השנייה היא זיקוק הגוש וקבלת המתכת הטהורה כאשר התשלום יגבה עבור שכר עבודה. תהליך הזיקוק כולל כמה שלבים והם: כרייה, התכה, ערבוב הזהב עם עוד מתכות, שימוש בחומר, התכה חוזרת וזיקוק, כאשר בברכת הזהב התהליך הנו מהיר ומקצועי ובתומו תוכלו גם לרכוש את התוצר.

לפרטים נוספים אודות כל הדרכים העומדות לרשותכם לשם קבלת זהב נקי צרו עמנו קשר או השאירו פרטים באתר ונשמח לסייע לכם.

מחשבון זהב