כמה עולה אונקיית זהב והאם נכון להשקיע?

אנשים רבים נוהגים להשקיע את כספם בדרכים שונות כמו: בנדל"ן, בבנק, בקרנות כספיות, באג"ח מדינה ובבורסה כאשר לכל דרך השקעה יש את הייחוד שלה. נוסף על הדרכים הללו ניתן להשקיע גם בזהב. כידוע -  לכל מחיר של מוצר שנמכר בשוק יש שיטת חישוב שונה, במקרה של זהב שהוא מתכת יקרה נקבע המחיר לפי אונקיה שהיא יחידת זהב שמשקלה 31.1035 גרם. באונקיה סוחרים סוחרי זהב בינלאומיים ומקומיים. אונקיית הזהב יכולה לעלות או לרדת וערכה תלוי במצב הכלכלי של המדינות ובכלכלה העולמית אך בסך הכל ניתן לומר שהמחיר של הזהב יציב יחסית.

זהב

מדוע כדאי להשקיע בזהב?

קיימות סיבות רבות שגורמות לאנשים לרכוש זהב. אם אתם מתעניינים בנושא נוכל להרחיב מעט על היתרונות של בעלות על זהב, לשם כך נציין 4 סיבות לכדאיות הרכישה או המכירה:

 1. אנשים שמעוניינים להפחית סיכונים וחוששים מפני גניבות תכשיטים יכולים למכור את תכשיטי הזהב היקרים שלהם, לפעמים הם מחליטים למכור גם כלים שעשויים מזהב.
   
 2. הזהב הצליח לשמור על יציבות לאורך ההיסטוריה ולכן, ברוב המקרים מדובר על רכישה משתלמת שיהיה ניתן למכור במידת הצורך. אם נשווה זאת למניות שערכן עלול לרדת בצורה משמעותית כך שהסיכון ברכישתן ומכירתן גדול יותר, לרבות במקרים של המרות למטבע חוץ, הרי שהשקעה בזהב יציבה יותר.
   
 3. זהב לא מתכלה – זאת בניגוד לסחורות אחרות שמתכלות עם חלוף הזמן.
   
 4. הזהב מהווה "מקלט בטוח" ובמצבים של חוסר וודאות כמו: תקופות מלחמה או אינפלציה מחירו דווקא עולה.
   

רכשתם זהב? מה תוכלו לעשות איתו?

אם רכשתם זהב, תוכלו להשקיע אותו בדרכים רבות, נציין 4 דרכים אפשריות להשקעה בזהב:

 1. ניתן להשקיע בזהב בתכשיטים – מדובר על דרך פשוטה ושימושית ביותר אך חשוב לזכור שתכשיטים עלולים להיגנב ולכן יש לשמור עליהם היטב.
   
 2. השקעה במטבעות זהב – אנשים רבים שמעוניינים להשקיע בזהב בוחרים באופציית ההשקעה במטבעות זהב. בחלק מהמקרים מגיע הזהב עם תוספת תשלום, הדבר חוקי במדינות בהן הונפק הזהב ואפשר להשקיע ברכישת יחידות קטנות ואף להעניק את הזהב בתור מתנות לקרובים. כמובן שיש לשמור על המטבעות ולאחסן אותן במקום בטוח.
   
 3. השקעת זהב במניות של חברות – במקרה זה יחושב מחיר הזהב פחות עלויות הפקתו ולכן עלייה במחירו תגרום לו להיות ריווחי יותר וירידה בערכו עשויה להוביל את החברות להפסדים.
   
 4. השקעה במטילי זהב – ניתן למצוא מטילי זהב בדרגת טוהר גבוהה ביותר ולקבל שירותים נוספים שכוללים אחסון ושמירה. כמו כן, אפשר לרכוש את מטילי הזהב בחנויות שונות באינטרנט אך יש לוודא שהחברה שמוכרת אותן מתמחה בנושא.
   

שמירה על מטילי זהב

כפי שציינו - אם החלטתם להשקיע ברכישת זהב חשוב מאוד שתקפידו לשמור עליו מכל משמר. ניתן לשמור את הזהב במקומות סודיים או בכספות של בנקים. מקומות שמאובטחים ברמה גבוהה יפחיתו את הסיכונים לגניבה.

מחשבון זהב