כסף ישן למכירה

מדי כמה שנים ממשלות ברחבי העולם משנות את עיצוב מטבעות הכסף שלהן, או מוציאות מהמחזור שטרות ספציפיים. לכן אם יש לכם שטרות או מטבעות ישנים שאינם בשימוש, ייתכן שאתם תוהים כמה הם יהיו שווים כיום.

 

מכירת מטבעות ושטרות ישנים

אם אתם רוצים לגלות את ערכו של הכסף הישן שלכם, פעלו על פי הצעדים הבאים:

  • זהו את סוג הכסף שיש ברשותכםמטבעות ושטרות מגיעים מתקופות שונות בזמן, חלקם אף נחשבים לפריטים היסטוריים וערכם נמדד בדרכים שונות ומגוונות. לכן קודם כל עליכם לגלות איזה מטבע או שטר אתם מחזיקים.
  • הבינו מה ערכו של הכסף הישן  ואת התאריך שבו הודפס או הוטבע – ערכו של הכסף הישן יקבע גם בהתאם למצבו, הביקוש שלו, כאשר ככל שהוא נדיר וללא בלאי יהיה לו ערך גבוה יותר. לכן הבינו לאיזו תקופה הכסף הישן שייך, באיזו מדינה הודפס או הוטבע ומה הקשרו ההיסטורי.

כדי לזהות אם לכסף הישן שברשותכם יש ערך, אתם מוזמנים לתאם פגישת ייעוץ עם המומחים של 'ברכת זהב'. עם ניסיון של עשורים בתחום וידע שעובר במשפחה מדור לדור, נוכל לספק לכם הערכת שווי מדויקת, ללא עלות וללא התחייבות שלכם למכור לאחריה.
במידה וכן תחליטו למכור, תקבלו תמורה במזומן, בצ'ק או בהעברה בנקאית לבחירתכם.

מכירת כלי כסף ישנים

אם עברו אליכם בירושה משפחתית כלי כסף עתיקים, או שנתקלתם בכלי כסף בחנות יד שניה, אתם בטוח תוהים אם יש להם ערך כלשהו. ברוב המקרים מומלץ להגיע ל'ברכת זהב', כדי לקבל הערכת שווי, אולם יש כמה פרמטרים שיעזרו לכם להבין אם לכלי הכסף שברשותכם יש ערך כשלהו.

  • כסף סטרלינג או כלים מצופים בכסף – קודם כל חשוב לוודא שאלו כלי כסף ולא רק כלים מצופים בכסף. כסף סטרלינג אותנטי מורכב מ- 92.5% כסף והוא יהיה מסומן על ידי הספרות 925 או על ידי האותיות SS, STG ,STER. לכלים מכסף סטרלינג יש ערך מהותי וברוב המקרים יהיה לכם קל למכור אותם שוב. לעומת זאת, כלים בציפוי כסף מיוצרים מחומר בסיס מתכתי אחר שעבר ציפוי של שכבת כסף דקה. מכיוון שכלים אלו מכילים אחוז נמוך הרבה יותר של כסף טהור, גם ערכם יהיה נמוך בהרבה.
  • סט כלי כסף לעומת כלי כסף בודדים – סט שלם של כלי כסף יהיה בעל ערך רב יותר בהשוואה לכלי כסף בודדים ונפרדים. לכן בדקו אם הכלים שברשותכם הם חלק מסט, או שאלו כלי כסף ישנים מסטים נפרדים שהתערבבו יחד לאורך השנים.
  • שימו לב לעיטורים או לדפוסים שמופיעים על הכלים – עיטורים או דפוסים שמופיעים על כלי הכסף הישנים יכולים גם לעזור לקבוע מה השווי של הכלים שברשותכם, ישנם עיטורים ודפוסים נדירים אשר יכולים להיות בעלי ערך רב, לעומת אחרים שערכם יהיה נמוך יותר.
  • מצבם של הפריטים – ולבסוף מצבם של כלי הכסף גם ישפיע על ערכם. אם הפריטים שמרו על צורתם לאורך השנים, תוחזקו וטופלו היטב, סביר להניח שערכם יהיה גבוה יותר לעומת כלי כסף ישנים שלא טופלו, צברו בלאי ויהיה קשה לשחזר את יופיים המקורי.

אם תרצו לקבל הערכת שווי לכלי כסף ישנים, אתם מוזמנים להגיע ל'ברכת זהב', והמומחים שלנו יעזור לכם להעריך את שווים של כלי הכסף שברשותכם.

שירותי הערכת השווי שלנו מוצעים לכם ללא עלות, ובעזרתם יהיה לכם קל יותר מתמיד לגלות אם לכסף הישן שברשותכם יש ערך כספי. מוזמנים ליצור אתנו קשר לקבלת פרטים נוספים או לתאם פגישת ייעוץ!

מחשבון זהב