למד בעצמך! מסחר בזהב – כיצד זה מתנהל?

זהב הוא בין החומרים היחידים בטבע אשר מופיעים בצורתם האמיתית, הכמעט טהורה. למתכת זו יש קושי רב להתערבב עם חומרים נוספים בטבע, תכונה אשרמאפשרת להלהישאר טהורה ומבריקה. בעקבות סיבה זו ונוספות, משמשת המתכת סמל ליוקרתיות, וכבר מימי קדם נחשבה לאחת המתכות המבוקשות ביותר בעולם. לזהב צבע ייחודי ביותר, אשר לא מעלה קורוזיה ולא מחליד.מסחר בו הינו אחד מן האפיקים הנפוצים ביותר ברחבי העולם המערבי. בין אם מדובר במשקיע פרטי או בגוף ציבורי גדול ומבוסס, מסחר בזהב בימנו הינו קל להבנה ומאפשר לכל אחד לקחת בו חלק. בעזרת אנשי מקצוע המתפקדים כיועצי מסחר פיזי (רכישת מטילים בפועל) וכיועצים למערכות הממוחשבות, המשימה נראית פשוטה מאי פעם.מסחר בזהב

 

השקעה בזהב דרך מטילי זהב

מדובר בחומר היחידי שמחירו בשנים האחרונות רק עלה ועלה ללא כל ציר דעיכה. בעוד שמניות אחרות צונחות והמצב הכלכלי בעולם במגמת שפל, רבים מן המשקיעים הפנו את עיסוקים למסחר. הם זאת עשו מתוך ההבנה העמוקה כי מדובר באחד מן הענפים היציבים ביותר בשוק.ניתן להשקיע בזהב במספר דרכים, אשר הראשונה קשורה ברכישת מטילים אמיתיים ולאכסנם בכספות ביתיות או חיצוניות (לדוגמא, ברינקס). היתרון ברכישת מטילי זהב הוא בכך שתחזיות העולם מנבאות עליה מתמדת במחירי מתכת זו. מסחר ישיר שכזה מתאים במיוחד לבעלי הון ראשוני גדול, משום הסיבה שמטילי זהב יקרים מאוד כבר היום (כ-1,600 דולר לאונקיית זהב, אשר משקלה כ28 גרם).
 

מערכות מסחר

חברות השקעה ברחבי העולם מאפשרות ללקוחותיהם לבחור חברה המתעסקת בכריית זהב ולהשקיע ב"מניה להשקעה". חברות ההשקעה מאפשרות ללקוחות להתעדכן 24 שעות ביממה על מצב המנייה שלהם. במצב שכזה ניתן תמיד להמשיך ולהשקיע במניה, או ברגע שהחלטתם שערך הזהב עלה מספיק והמנייה שלכם שווה כציפיותכם - למכור אותה ולהנות מהרווח הכספי שלכם. מערכות אלו הן בדרך כלל איטרנטיות ומציעות השקעה תוך סיכון נמוך יחסית. אתרים רבים מאפשרות למשתמשים לפתוח טרם השקעתם חשבון משתמש מסוג "דמו", המאפשר את הכרת השוק באופן מקצועני, הכרת התנודות של שוק הזהב והמסחר העולמי ובכך להתאמן לפני הכניסה לעולם האמיתי בו כספכם יכול להיות בסיכון.
 

מסחר בזהב באופן אישי, ללא גוף מוסדי

באמצעות הטכנולוגיה של ימינו, אין כל צורך להיות אחד מגופי הענק המתעסקים בפיננסים ובמתכות או להיות בעלי הון ראשוני גבוה. ברוב המקרים הזהב אף לא יוחזק ישירות על ידכם: מרבית העסקאות המתרחשות היום במסחר זה אינן כוללות כלל וכלל זהב פיזי העובד מיד אחת למשניה. התחום היום קשור לענף הנקרא "חוזים עתידיים על מחיר הזהב". המשמעות בענף זה מתבססת על הרצון לשמר מחיר אחיד למתכת זו, תוך התעלמות מתנודות המחיר במשק.
 

חוזים עתידיים – איך זה עובד?

מוכרנים וקונים קובעים את המחיר העתידי של הזהב אשר משתנה בכל יום בהתאם למדדים שונים, בעיקר על פי ניסיון לצפות את העתיד בשוק. ביכולת הקונה לרכוש איזו כמות שידו משגת ולקוות כי המחירים אכן יעלו בעתיד והרווחים ימהרו להגיע. חברות רבות מאפשרות שירותי ייעוץ לסוחר הפרטי המתחיל בכדי שיוכל לסחור בצורה שכולה, מנוסה ומקצועית, גם אם מדובר ביומו הראשון בתחום.
 

מסחר בזהב- כל הסיבות

כבר משחר ההיסטוריה בני אדם התעניינו במתכת זו. למתכת כושר עמידות מרהיבה, ניידות מרשימה ויכולת עיבוד יוצאת מן הכלל. כל אלה הופכים את הזהב נחשק גם היום, וככל הנראה ימשיך להיות נחשק וסחיר לנצח. תשואת מחירו רק עולה,ורק בעשור האחרון גדלה במאות אחוזים, דבר אשר מושך משקיעים רבים להיכנס ולקחת חלק בתחום סחר זה. גם בתקופות שפל כלכלי בארץ ובעולם, הזהב שמר על יציבותו והוכיח כי אינו מושפע מאירועים סביבתיים, תרבותיים ופוליטיים. מסחר בזהב אם כן, הוא מהבטוחים ומן המשתלמים הקיימים היום בשוק.

מחשבון זהב