מהו מחשבון מטבע וכיצד מסייע לסוחרים ?

כאשר אנו רוצים למכור זהב או לחלופין, לרכוש זהב אנו נזדקק למחשבון זהב אשר יספק לנו הערכת מחיר הן עבור הסכום אותו אנו אמורים לשלם בעבור קניית הזהב והן עבור הסכום אותו אמורים לקבל בעת מכירה. היות ומחיר הזהב משתנה ללא הרף, יש להשתמש במחשבון באופן תדיר, זאת גם אם דאגתם להתעדכן ממש לא מזמן ונדמה לכם שאתם מודעים לטווח המחירים.

 

אילו פרמטרים משפיעים על ערכו של הזהב?

כדי להבין מהו ערך הזהב יש להזין כמה מדדים אשר משפיעים על מחירו ביניהם:

  • משקל – ככל שהמשקל גבוה יותר כך התמורה תהיה גבוהה יותר.
  • קראט – אחוז המתכת היקרה (24 קראט -99.9% זהב טהור וכן הלאה).
  • שער הזהב – מחירי הזהב מושפעים מהיצע וביקוש ולכן יש לעקוב אחר השער בו נסחר הזהב באותו היום.
  • שער הדולר – הדולר הוא המטבע הדומיננטי ביותר בעולם ולכן הזהב מוצמד אליו ומיוצג באמצעותו.

על מנת להעריך את מחירו של הזהב באופן מדויק יש לעקוב אחר משתנים אלו וכן להשתמש במחשבון זהב המציע דרך פשוטה ונוחה לקבל הערכה. בברכת זהב תמצאו מחשבון זהב שמתעדכן בזמן אמת. בעזרת מעקב אחריו ואחרי האתר, סוחרי מתכות יקרות תמיד יוכלו להישאר מעודכנים בערכו של הזהב בו הם סוחרים ולבצע עסקאות משתלמות והוגנות.

מתי זקוקים למחשבון זהב?

כאשר אנו רוצים לבצע עסקה מול מקום שקונה זהב במזומן או לחלופין לקנות זהב בעצמו, עלינו לבצע הערכה למחיר הזהב שלנו, על מנת לבצע את העסקה הטובה ביותר. מחשבוני זהב מקלים על המשימה ומונעים התרוצצויות מיותרות, שכן כל המידע זמין עבורכם און ליין, בזמן אמת. מחיר הזהב לרוב מוצג כאונקיה, כאשר אונקיה הנה יחידת משקל של 31.1 גרם. החישוב של 1 גרם זהב טהור מבוצע על ידי חילוק מחירה של אונקיית הזהב נכון לאותו יום ב- 31.1 גרם. לאחר ביצוע חישוב של מחיר הזהב פר גרם אחד, יש להמיר את המחיר שהתקבל לשקלים על פי שער הדולר העדכני. כאשר יש לנו את הנתון הזה יהיה קל לחשב את המחיר של עבור כל רמה של קראט. 


במחשבון החינמי של ברכת הזהב חוסכים מכם את כל העבודה ומציגים מראש את שווי הבורסה העולמי עבור גרם אחד של זהב בכל רמת קראט. כך כל שנותר לכם לעשות הוא רק להישאר מעודכנים.

 

מה חשוב לדעת?

כאשר מוכרים או קונים תכשיטים המחיר ישתנה, שכן תכשיטים צריכים לעבור תהליך נוסף של התכה. כתוצאה מכך יש אחוז פחת מסוים, מה גם שהתהליך עצמו כרוך בעלויות. לכן אי אפשר לצפות לקבל עבור תכשיטי זהב את אותו המחיר שתקבלו עבור זהב טהור. בנוסף, לא פעם מקום שקונה זהב יפחית עמלת שירות עבור ההמרה של הזהב למזומן, כך שבפועל אתם תקבלו מחיר נמוך יותר בטווח שנע בין 3 עד 5 אחוזים במקרה הטוב ועד 20 אחוזים פחות מערכו של הזהב במקרה אחר.


ברכת הזהב היא חברה משפחתית הפועלת בענף המתכות כבר מעל ל-4 עשורים. מלבד קניה ומכירה של זהב טהור אנו מספקים שירותים נוספים ומזמינים אתכם להישאר מעודכנים במחירי הזהב סביב השעון באמצעות מחשבון הזהב שבאתר, כדי לבצע את העסקאות הטובות והמשתלמות ביותר.

מחשבון זהב