מהם תכשיטי סוליטר

בענף התכשיטים המשובצים, ובעולם היהלומים בפרט, נעשה שימוש במונח "סוליטר" כדי לתאר תכשיטים ולהם אבן מרכזית אחת. למרות שמונח זה מוכר בעיקר מעולם טבעות האירוסין, הוא בהחלט מייצג גם שרשראות, עגילים ואפילו תכשיטים לגברים אשר בהם משובץ יהלום אחד גדול ומרכזי. תכשיטי סוליטר מעוצבים כדי לציין אירועים משמעותיים בחיים כמו למשל אירוסין, ימי נישואין, בת מצווה, ימי הולדת מיוחדים וכדומה.
 

טבעות סוליטר – אחד התכשיטים הנמכרים ביותר

תכשיטי הסוליטר הפכו לנפוצים בארצות הברית באמצע המאה העשרים, וסגנון השיבוץ הפך לפופולרי בעיקר בעת הצעות נישואין. עם הזמן הענקת טבעת יהלום בעת הצעת נישואין הפכה לסמל של ממש, עד כדי כך שדילגה לתרבויות נוספות סביב העולם והפכה לאחד התכשיטים הנמכרים ביותר בכל הזמנים.


מהו מקור השם?

מקור השם סוליטר מגיע מהמילה "סולו" והפירוש הוא אחד, או יחיד. רק לשם המחשה בעולמות שונים משתמשים במונח סולו כדי לתאר הופעת יחיד, בין אם במחול, בין אם בשירה, בין אם בנגינה וכדומה. הדבר אינו שונה בענף התכשיטים, שם היהלום הוא הכוכב האחד והיחיד של התכשיט. בין והוא משובץ על עגילים, טבעות, תליונים של שרשראות וטבעות, אשר לכולן מכנה משותף אחד – אבן יהלום במרכז.
 

אין גבול לגדלים

כאשר אישה מקבלת טבעת אירוסין, אחד מגורמי ההתייחסות הוא גודל היהלום. ואכן טבעות סוליטר עם אבנים מרכזיות מגיעות בגדלים שונים. מלבד הגודל גם הקראט משתנה מתכשיט לתכשיט, כאשר ככל שיש יותר קראט כך האבן תהיה יותר נקייה ובעלת נוכחות. כמובן שההמלצה משתנה גם בהתאם לסוג התכשיט, ולאופן שבו נענוד אותו. כיום ניתן למצוא תכשיטי סוליטר במגוון גדלים, ואין גבול לאפשרויות הקיימות, כך שכל אחד יכול להתפנק או לפנק את האנשים האהובים עליו עם תכשיט סוליטר מרשים בהתאם לטעם אישי ולסדר גודלו של התקציב.
 

גם לצבע יש חשיבות

מלבד היהלום עצמו, גם למסגרת של התכשיט יש חשיבות, ולרוב התכשיט שעליו תשובץ האבן יהיה מיוצר מזהב. גם כאן ההיצע רחב ואפשר לבחור בגוונים של זהב צהוב, זהב לבן או זהב אדום, לכל סוג יש את המאפיינים והתכונות הייחודיות לו. מכיוון שהיהלום נמצא במרכז הטבעת, רוב האנשים נוטים לבחור קודם כל את סוג היהלום, כאשר צורת האבן עצמה תשפיע מאוד על המראה והברק של התכשיט כולו ותשווה לו מראה אלגנטי, קלאסי ויוקרתי. יש צורות רבות של יהלומי סוליטר ביניהם עיגול, טיפה, גביש ועוד. הסוג הנפוץ מכולם הוא ללא ספק היהלום העגול.
 

סוג השיבוץ

לאחר שבוחרים את האבן זה הזמן לעבור גם לסוג השיבוץ, לסוג השיבוץ יש תפקיד מעשי הוא שומר על האבן, שהיא גולת הכותרת, בטוחה במקומה, אך מלבד אותו תפקיד הפונקציונלי יש לו גם תפקיד אסתטי והוא יכול להשפיע על המראה הכללי של התכשיט. ישנם סוגים שונים של שיבוצים ביניהם שיבוץ כוס אשר מסתיר את חלקה התחתון של האבן, שיבוץ שיניים שמחזיק את חלקה העליון של האבן באמצעות מספר שיניים ועוד. השיבוץ שתבחרו יכול להשפיע על המראה של האבן ולהחמיא לב ביותר.

ולסיכום, אם אתם קונים תכשיטי סוליטר מכל סוג הקפידו לוודא שהאבן המרכזית תהיה מלוטשת בסטנדרט גבוה של איכות, שהשיבוץ יהיה כמה שיותר מקצועי ושתהיה לכם אחריות וכתובת לפנות אליה במידה וצריך.

מחשבון זהב