מה ההבדל בין זהב 14K , זהב 18K ו-24 קראט?

כיום מונחים כמו זהב 14K, זהב 18K וזהב 24 קראט הפכו שגורים ולא בכדי, אחוז הזהב בתכשיט יכול להשפיע מאוד על רמת עמידות, הצבע, המראה והתחושה שלו. כמו כן יש לכך השפעה על הכיס – מטבע הדברים שככל שאחוז הזהב גדול יותר, כך התקציב שתצטרכו להקצות יהיה גבוה יותר במקביל.
כל אלו הופכים להיות שיקולים כאשר רוכשים תכשיטי זהב, ואנו כאן כדי לעזור לכם לקבל מעט יותר מושג, כדי לשפר את חוויית ואיכות הקנייה שלכם.
 

מה זה קראט וכיצד נמדד טוהר הזהב

כאשר קונים תכשיט זהב, יש המון משתנים שנכנסים לתמונה ומשחקים תפקיד בהחלטה. אחד המשתנים העיקריים הוא טוהר הזהב. טוהר הזהב נמדד במונחים של קראט ומסומן על ידי האות K. זהב טהור מסומן כ- 24K וזו הדרגה הגבוהה ביותר עבור זהב אשר מייצגת 99.9% זהב טהור בתכשיט. זהב 18K מייצג 75% זהב בתכשיט, ו- 14K מתייחס לרמת טוהר של 58.3% זהב.
מכיוון שזהב טהור הוא חומר גמיש ורך, נהוג לערבב אותו עם מתכות אחרות כמו נחושת, ניקל וכסף כדי ליצור סגסוגת. כפי שוודאי שמתם לב, ככל שהמספר גבוה יותר, כך התכשיט מכיל יותר זהב טהור בסגסוגת. מעבר לאחוז הזהב בתכשיט, כל מתכת המשמשת ליצירת הסגסוגת מביאה אתה גם מאפיינים של צבע, קשיחות, חוזק ועמידות.

 

מה ההבדל בין זהב 14K ,18K ו- 24 קראט?

זהב טהור 24 קראט אינו משמש לייצור תכשיטים, שכן יהיה מעט קשה לתכשיט כזה לעמוד בפני שנים של שימוש מבלי לצבור בלאי הודות לגמישות והרכות של החומר בצורתו הטבעית. לכל הפחות לא משתמשים בזהב טהור לייצור תכשיטים המיועדים לשימוש יומיומי.
הזהב הטהור ביותר שניתן למצוא בתכשיטים הוא זהב 22K, אשר קרוב מאוד לזהב הטהור וכולל 91.7% זהב בסגסוגת. השילוב של מתכות נוספות הופך את המרקם של הזהב למעט יותר קשה כדי שניתן יהיה לעבד אותו לכדי תכשיט.
18K זו דרגת הטוהר הבאה בתור, ויש לה שימוש הרבה יותר נרחב בענף ייצור התכשיטים. תכשיטי זהב 18K מאופיינים עם גוון זהוב עשיר וחם, שכן הם כוללים 75% זהב. יחד עם זאת עדיין תכשיטים אלו פחות מתאימים לשימוש יומיומי. זהב 14 קראט הוא הסוג הפופולרי ביותר עבור תכשיטי זהב, כאשר תכשיטי זהב 14K נחשבים למאוד עמידים ומספקים תמורה מעולה עבור ההשקעה בהם. זו בחירה מעולה עבורכם גם אם תרצו לענוד את תכשיטי הזהב על בסיס יומיומי ולא לשמור עליהם סגורים בתיבת התכשיטים מתוך חשש שיתבלו או ישרטו.

 

מה הכי מתאים לכם?

אם אתם מעוניינים לרכוש תכשיטי זהב ותוהים לגבי טוהר הזהב, עליכם להחליט בהתאם לשיקולים שונים כמו טעם אסתטי, התקציב שעומד לרשותכם, השימוש של התכשיט, ועוד שלל משתנים שמשחקים תפקיד חשוב בהחלטה שלכם.
ברוב המקרים, זהב 14K מציע שילוב אידיאלי בין עמידות, גוון ומחיר סביר, ולכן ישנו ביקוש עצום לתכשיטי זהב 14 קראט. כמו כן, בגזרה הזאת של תכשיטי זהב מחכה לכם מגוון גדול יותר של אפשרויות, שכן אחוז הזהב בתכשיט מאפשר לשלב מתכות אחרות ולהשפיע גם על הצבעוניות של המתכת ולקבל גוון ורדרד מקסים כאשר מערבבים את הזהב עם נחושת או גוון לבן קר כאשר מערבבים זהב עם כסף או ניקל.
אם אתם אוהבים את הצבע הצהוב העשיר והעמוק זהב 18K יהיה בחירה מעולה.
ולבסוף אם אתם מעדיפים להתקרב לזהב הטהור ככל האפשר, זהב 22K יציע מענה אולטימטיבי, קחו בחשבון שתכשיטים אלו יהיו יקרים יותר.

מחשבון זהב