מחיר גרם כסף טהור

העובדה שלכסף יש כל כך הרבה יתרונות ושימושים אפשריים, הפכה אותה למתכת נחשקת ומבוקשת, מה שמעניק לה יתרון אסטרטגי על פני מתכות אחרות ומשפיע על המחיר שלה בשוק. גם אנשי ההשקעות הבינו את היתרונות הגלומים בכסף, ולמרות השינויים בערך הכסף לאורך ההיסטוריה, לא סביר שכסף טהור יהפוך אי פעם למתכת חסרת ערך.


למעשה גם ככל שהטכנולוגיה מתפתחת סביר להניח שערכו של הכסף יעלה. כסף זו מתכת, בעלת רמת מוליכות חשמלית גבוהה, מה שהפך אותה לאחד המרכיבים המרכזיים בתעשיית ייצור שונות. מעבר לכך, יש לה המון ביקוש בתעשיית התכשיטים.


משקיעים מבינים שמתכת כמו כסף עומדת גם במבחן הזמן, שכן יש לו ערך משחר ההיסטוריה. אלפי שנים עברו עלינו ועדיין כסף טהור נחשב להשקעה טובה ולאחרת המתכות היקרות הפופולריות שישנן.


אילו גורמים משפיעים על המחיר של כסף טהור?

המחיר של גרם כסף טהור מושפע מכל מיני גורמים אך בעיקר מעלות הייצור, מביקוש והיצע, מאירועים פוליטיים וכלכליים, ומתנאי שוק, שכן גם הביקוש להשקעה בכסף יכול להשפיע על ערכו בשוק העולמי.


אם תשימו לב, לעומת כל המתכות היקרות המחירים של הכסף הכי מתנודדים, הסיבה לכך היא הביקוש להשקעה. משקיעים שבוחרים בכסף כאפיק השקעה לגיוון תיק ההשקעות, נהנים מאפשרויות שונות כמו למשל השקעה במטבעות כסף, אונקיות, מניות, קרנות, תעודות סל וכדומה.


זה יפתיע אתכם לגלות שמחיר הכסף משתנה כל הזמן ומתעדכן מדי דקה. לכן אם יש לכם מוצרי כסף שברצונכם למכור, עליכם לעקוב אחר ערכו של הכסף לאותו היום, להיות מודעים למגמות ולמכור את מוצרי הכסף שלכם, ביום שבו המחיר לגרם כסף טהור הוא הגבוה ביותר.


מחירו של כסף טהור

מחיר הכסף הטהור נוטה להיות גבוה יותר ממחירו של כסף סטרלינג, הסיבה לכך היא תכולת הכסף הגבוהה שלו. כסף טהור מכיל 99.9 אחוז של מתכת הכסף, כאשר מידות הטוהר במקרה הזה אינן נמדדות על ידי קראט, כמו שקורה בזהב.


כסף טהור אינו נמצא בשימוש בתעשיית התכשיטים לרוב. כסף סטרלינג, המוכר גם כסף 925, מכיל 92.5% כסף, ונחשב לסגסוגת הנפוצה ביותר לייצור תכשיטים וכלי כסף


כסף טהור גם הרבה יותר זול מאשר זהב. בנוסף, בניגוד לזהב, לכסף יש שימושים תעשייתיים נרחבים, לרבות תעשיות אשר מבוססות על טכנולוגיות מתקדמות ולכן הביקוש שלו רב.

 

איך בודקים מה המחיר של גרם כסף טהור?

הבדיקה אינה מורכבת במיוחד ובעולם של היום, בו כל הנתונים זמינים ברחבי הרשת, תוכלו לבדוק מהו ערכו של הכסף באמצעות גוגל או אתרים שעוסקים בתחום. לרוב ניתן לבדוק מהו המחיר כסף טהור לאותו היום על פי אונקיה, על פי גרם אחד ועל פי קילו, ואפשר גם להתעדכן במחירים של הכסף בעשורים האחרונים.


מחיר הספוט של הכסף הוא המחיר הנוכחי בשוק המתכות היקרות שבו ניתן לקנות או למכור אונקיה של כסף באופן מידי. מחיר הספוט משתנה כל הזמן ולכן חשוב למשקיעים, כמו גם לאנשים פרטיים שרוצים למכור מוצרי כסף או תכשיטים, להתעדכן באירועי השעה, בתנאי השוק ובאינדיקטורים אחרים, שכן הם ישפיעו על תהליך הרכישה והמכירה.


גם במידה שערך הכסף מחושב על פי אונקיה בלבד, ניתן בקלות להמיר אותו לגרם או לקילו, בהתאם לכמות שתרצו לקנות או למכור.


מחירי הכסף זהים בכל העולם ובכל רגע נתון, לא משנה מהיכן אתם קונים. המחירים תמיד משקפים את הכסף הנסחר בדולר ארה"ב. בשווקים המקומיים, מחיר הכסף פשוט מומר למטבע המקומי כדי לשקף את המחיר לאונקיה אחת של כסף.

מחשבון זהב