מחיר מטבעות - איך נדע כמה שווים מטבעות הזהב שלנו?

זהב זו אחת המתכות הנחשקות ביותר על פני כדור הארץ. לאורך ההיסטוריה, חברות ותרבויות העניקו למתכת יקרה זו ערך רב והשתמשו בה ליצירת תכשיטים, חפצי נוי, פריטי דת וגם מטבעות.
גם בעולם המודרני, לזהב ישנו ערך רב וכתוצאה מכך, תמיד ישנו שוק שבו תוכלו למכור את הזהב שלכם. אם אתם מחפשים למכור מטבעות זהב, זה יהיה מועיל לדעת כמה הם שווים לפני כן, כך תוכלו לדעת שאתם מקבלים מחיר הוגן. ראוי לציין שיש פרמטרים רבים, מלבד מחיר השוק, שיעזרו לקבוע את ערכם של המטבעות שלכם. כדי שתוכלו לקבל מושג לגבי ערכם של מטבעות הזהב שברשותכם, אספנו לכם כמה נקודות חשובות שיעזרו לכם לצאת לדרך.

 

כיצד לקבוע את הערך של מטבעות זהב

מטבעות זהב אינם מוערכים בדיוק כמו תכשיטי זהב. ערכם של מטבעות נקבע על פי ערכם התרבותי וההיסטורי וכן על פי מאפיינים נוספים כמו מצב המטבע, הגיל שלו והנדירות.
כדי לדעת מה ערכו של המטבע שבבעלותכם פעלו לפי הצעדים הבאים:

  • חפשו באינטרנט מטבעות דומים – אחת הדרכים המהירות לבדוק את שווים של מטבעות הזהב שלכם היא לבצע חיפוש באינטרנט אחר סוג המטבע. אתם יכולים להבין בדרך זו בכמה כסף נמכרו מטבעות הדומים למטבע שלכם, ולדעת פחות או יותר, כמה לצפות לקבל.
  • בדקו במדריכי תמחור – ישנם מדריכי תמחור נפוצים אשר משמשים למטבעות שונים, לרבות מטבעות זהב נפוצים שנמצאים אצל רוב סוחרי המטבעות המכובדים, כמו גם מטבעות בודדים, נדירים והיסטוריים.
  • קבלו הערכת שווי מסוחרי מטבעות – באפשרותכם להביא את מטבעות הזהב שלכם לסוחרי מטבעת מכובדים ולקבל הערכת שווי. אם אתם רוצים להיות בטוחים, ניתן לקבל כמה הערכות שונות מכמה סוחרים כדי לקבל יותר מידע על ערך המכירה החוזרת.

 

מחשבון זהב

אם אתם רוצים לקבל מושג כללי לגבי ערכם של מטבעות הזהב שלכם, אתם יכולים גם לבצע את השלבים הבאים:

  • חפשו אחר מחיר השוק הנוכחי של הזהב – מחיר השוק משתנה כל הזמן, אז חפשו ברשת את מחיר הזהב הנוכחי, נכון לעכשיו.
  • קחו בחשבון את הקראט – כדי לקבוע את המחיר של מטבע בודד, עליכם לקחת בחשבון את הקראט, שכן עלות הזהב לגרם נקבעת בהתאם לקראט של מוצר הזהב שברשותכם.
  • השלב הבא הוא משקל – לאחר מכן, עליכם לחשב את עלות הזהב בהתאם למשקל הפריט שברשותכם. רצוי לשקול את הזהב על ידי משקל ייעודי.

אתם גם יכולים להשתמש במחשבון זהב שזמין עבורכם באתר, להפוך את החישוב להרבה יותר פשוט ולחסוך לעצמכם זמן והתעסקות. פשוט הזינו את כל הנתונים בשדות המתאימים והמחשבון יעשה עבורכם את החישוב.

 

הגיעו לברכת הזהב להערכת שווי ללא עלות או התחייבות!

לאחר שחקרתם את הנושא, והבנתם פחות או יותר מהו ערכם של מטבעות הזהב והתכשיטים שלכם, אתם מוזמנים להגיע אלינו לברכת הזהב. אנו עוסקים בתחום המתכות היקרות כבר 40 שנים ומתמחים בקניה ומכירה של זהב במחירים הטובים ביותר בענף.
אנשי המקצוע המומחים שלנו יספקו הערכה מדויקת עבור מטבעות הזהב שלכם בהתבסס על שוק הזהב, לצד היצע וביקוש של המטבעות הספציפיים שברשותכם. אנו קונים מתכות יקרות מלקוחות פרטיים תמורת מזומן ונשמח לספק לכם הערכת שווי ללא עלות וללא התחייבות!


לפרטים נוספים או לתיאום פגישה מוזמנים ליצור איתנו קשר!

מחשבון זהב