מכירת כלי כסף

בין אם קיבלתם בירושה כלי כסף משפחתיים, בין אם קיבלתם סט כלי כסף כמתנת נישואין ואינכם זקוקים לו ובין אם יש לכם סט כלים שאינכם משתמשים בו וסתם יושב במגירה, מכירת כלי כסף יכולה להיות דרך מעולה לזכות לקצת כסף כיס.

אז אם שאלתם את עצמכם אם כלי הכסף שלכם שווים משהו, התשובה היא כן, בהחלט. הם יכולים להיות שווים, וכדי להבין כמה, עליכם לגלות מה שיעור הכסף הטהור שהם כוללים. ישנם כלים שיכולים להכיל אחוז ניכר של כסף טהור, בעוד שאחרים יהיו רק מצופים בכסף ולכן אחוז הכסף שהם כוללים יהיה נמוך משמעותית. מעבר לכך, עתיקות או פרטי אספנות יכולים להיות בעלי ערך רב, הודות למותג, לאמנות או להיסטוריה שלהם. לכן השלב הראשון יהיה לקבל הערכה עבור כלי הכסף שברשותכם.


מה משפיע על ערך הכסף?

בכל יום ערך הכסף משתנה, ויש לבדוק מחשבוני כסף כדי לדעת מה שער הכסף בהתאם לדרגת הטוהר, ומה המחיר לגרם בהתאם למשקל. כאשר הביקוש עולה, ערך הכסף עולה, ולהיפך, כשהביקוש יורד ערך הכסף יהיה נמוך יותר. כמו כן, אינפלציה, ביקוש נמוך של יצרנים ודולר חזק, משפיעים גם הם על מחירי הכסף. ולבסוף, ככל שאחוז הכסף בכלי הכסף יהיה גבוה יותר, כך גם הערך שלהם יהיה גבוה בהתאם.

 


השלבים למכירת כלי כסף


1. בדקו אם כלי הכסף שלכם מיוצרים מכסף טהור, כסף סטרלינג או מצופים בכסף

מכיוון שכסף טהור רך מדי להכנת כלי כסף, מערבבים אותו בסגסוגת עם נחושת, מה שיוצר כסף סטרלינג. כסף טהור מכיל 99.9% כסף, בעוד שכסף סטרלינג מכיל 92.5% כסף טהור ו- 7.5% נחושת. לכסף סטרלינג יש ערך רב והוא נחשב למאוד איכותי ולרוב יופיע על כלים מכסף סטרלינג סימן ההיכר 925.
יש כל מיני דרכים לדעת אם מדובר בכסף אמיתי, מה שחשוב במידה ורוצים למכור, שכן הבנת הערך תעזור לכם להבין גם את המחיר ולדעת באיזה סכום לנקוב. לכן השלב הראשון בדרך הוא ללמוד מה טיבם של הכלים שנמצאים ברשותכם, לפני שאתם מנסים למכור אותם.


2. בדקו מה הערך של כלי הכסף שלכם

הערך של כלי כסף נקבע בהתאם לאחוז הכסף שהם כוללים, משקלם ומחיר הספוט של כסף באותו רגע נתון. תוכלו לקבל הערכה באמצעות מחשבון כסף, רק קחו בחשבון שהערכת המחיר שתקבלו תהיה התחלתית. אפשר גם להגיע לחנות ובה קונים כלי כסף ושם לקבל הצעת מחיר ללא התחייבות.
אם אתם מוכרים קולקציה שלמה של כלי כסף, לידיעתכם, ישנם מותגים של כלים ולהם מוניטין וכתוצאה מכך גם ערך. לכן בדקו את הנושא ואם אתם מגלים שכלי הכסף שלכם מגיעים ממותגים מובילים כדאי לעשות השוואות מחירים ולהבין מה השווי של כלי הכסף שלכם.


3. בצעו את המחקר שלכם

קבלת הערכת מחיר על כלי הכסף שלכם יכולה להיות מאוד מועילה, לכן קחו אותם למומחים, כך תוכלו להבין מה הערך של הכלים שבבעלותכם וכמה תקבלו עליהם. בנוסף, ישנם מקומות רבים אשר יהיו מוכנים לספק לכם הערכה וגם הצעת מחיר, ולקנות את כלי הכסף מכם, מה שחוסך לכם את כל ההתעסקות ויכול להפוך את התהליך לפשוט הרבה יותר.
לסיכום, מכירת כלי כסף אינה אמורה להיות מורכבת, כל עוד אתם מוצאים מקום אמין ובעל מוניטין שקונה כלי כסף ויכול לתת הערכת שווי, כמו גם הצעת מחיר הוגנת ומשתלמת עבורכם, כך שתזכו לעסקה הטובה ביותר!

מחשבון זהב