מהן מניות זהב והאם כדאי להשקיע במניית זהב?

מניות זהב אלו הן מניות שליטה, כלומר מניות אשר נותנות למחזיקים בהן שליטה בחברה באמצעות זכויות הצבעה. בפועל, מניית זהב היא מנייה בודדת אשר המחזיקים בה מקבלים 50% מזכויות ההצבעה בחברה. כתוצאה מכך, אם אתם מחזיקים במניית זהב יהיה לכם רוב אוטומטי בכל אסיפת מניות.
רכישת מניות זהב היא אחת הדרכים הקיימות כיום, למי מכם שרוצים להשקיע בזהב, המניות הן של חברות שעוסקות בתחום כמו למשל חברות כרייה קטנות וגדולות, או חברות מתווכות בתחום הזהב. את המניות רוכשים כמו כל סוג של מניה, כאשר כל עלייה במחיר של אונקיית זהב, מעלה גם את שורת הרווח של חברות הכרייה.
 

אם רוצים לקנות מניית זהב – עכשיו זה הזמן

לאחר הירידה של מחירי הזהב הרבה משקיעים החליטו למכור את מניות הזהב שברשותם, אולם בעלי הידע והניסיון יודעים שדווקא זמנים כאלו הם הטובים ביותר לבצע רכישות במיוחד כאשר מדובר בהשקעה בזהב, שזהו אחד מאפיקי ההשקעה היציבים ביותר שישנם, יכול להפוך את תיק ההשקעות שלכם לבטוח יותר.

השקעה במניות זהב מעניקה לכם חשיפה תמידית למחיר הזהב, אולם כדי להשקיע במניות ספציפיות עליהם להבין בתחום, ולעשות מחקר מקדים, תוך התאמה לרמת הסיכון שאתם מוכנים לספוג כמשקיעים. ישנן חברות שונות שניתן לקנות מניות שלהן, כאשר מומלץ לבחור בחברות המובילות בתחום כריית זהב.

מניות זהב
האם כדאי להשקיע בזהב?


הדעות חלוקות לכאן או לכאן. אלו שאומרים שזו השקעה פחות טובה מבססים את הטיעונים שלהם על כך שמניות זהב לא מכניסות למשקיעים כמו למשל על ידי ריביות או דיבידנדים. עם זאת השקעה שכזאת כן מציעה רשת ביטחון למשקיעים ולכן המומחים כן ממליצים להשקיע במניות זהב.

ההשקעה בזהב משתלמת מהבחינות הבאות:

גידור סיכונים – באמצעות השקעה בזהב המשקיעים יכולים לגדר סיכונים בזמנים פחות יציבים כמו למשל בזמן מלחמות אזוריות. אז הם עשויים לבחור להמיר את הכסף שלהם לזהב, ולמנוע ממנו לאבד את ערכו.

• שער הדולר – כאשר שער הדולר יורד בצורה חדה, לרוב מחירו של הזהב יעלה וייתן תשואה למשקיעים. זאת בגלל שערכו של הזהב נקוב בדולר.

אינפלציה – השקעה במניות זהב תהיה בחירה נכונה גם בזמנים של אינפלציה. במקרים כאלו הכסף עשוי לאבד מערכו, אך הזהב לא, שכן תמיד יהיה בעל ערך מסוים.

• החזקת ערך – הזהב שומר על הערך שלו לאורך השנים בהשוואה לאמצעי חליפין אחרים. הוא לא מתכלה, אינו מחליד ובעת הצורך, תמיד אפשר להפוך אותו לתכשיטים.

• הביקוש גדל – ישנו ביקוש לזהב בענף התכשיטים, והביקוש רק הולך וגדל גם בתעשיות אחרות כמו למשל האלקטרוניקה, רפואת השיניים ועוד.

ולסיכום, ברוב המקרים השקעה במניות זהב ובזהב באופן כללי נחשבת למאוד מומלצת, ולא סתם מומחים כן ממליצים לעשות זאת כסוג של ביטוח בתיק ההשקעות. בכל מקרה, אם אינכם בטוחים, תוכלו להתייעץ עם אנשי המקצוע המובילים בתחום והם יעזרו לכם לבחור את ההשקעות הטובות ביותר.

מחשבון זהב