סוגי פירסינג

פירסינג זהו תהליך אשר בו מנקבים את הגוף במקומות שונים כדי שניתן יהיה לענוד תכשיטים. מקור השם הוא במילה האנגלית Pierce אשר בתרגום חופשי פירושה לנקב. מכיוון שניתן לנקב מקומות שונים בגוף לצורך ענידת עגילי פירסינג, החל באף, דרך האפרכסת של האוזן ועד הטבור, הגבות, הלשון ואפילו איברי המין, ישנם סוגי פירסינג שונים ולכל אחד שם.

 

איך עושים פירסינג?

יש שתי דרכים עיקריות לנקב חורים באזורי הגוף הראשונים. הדרך הראשונה היא על ידי אקדח עגילים והיא מתאימה בעיקר כאשר רוצים לנקב אזורים מסוימים באוזניים כמו למשל את התנוך או אפילו את הנחיריים על מנת לעשות נזם. אזורים אחרים בגוף מנקבים על ידי מחט חלולה וסטרילית, אשר יוצרת חור ודרכו העגיל מושחל בצורה חלקה.

 

סוגי תכשיטי פירסינג

לאחר שמנקבים את הגוף ניתן לענוד באזור המנוקב עגילים, כאשר ישנם שני סוגי עגילים נפוצים, הראשון הוא חישוק לחץ והשני הוא מוט. חישוק לחץ נראה כמו טבעת בעובי אחיד, ולה גולה קטנה אשר משמשת כסוגר. המוט הוא פירסינג ארוך ומעוגל יחסית אשר כולל שתי גולות קטנות בשני קצוות המוט, אחת מהן קבועה ואת השנייה ניתן להבריג כדי לפתוח ולסגור את העגיל.
במידה ועשיתם נזם, התכשיטים המתאימים יהיו חישוק או נזם נקודה שמתעקל בתוך האף וכתוצאה מכך לא נופל.

 

אילו מתכות משמשות לייצור תכשיטי פירסינג?

 חשוב מאוד לשים לב למתכות שמשמשות לייצור התכשיטים, כדי לוודא שלא ייווצר גירוי או תגובה אלרגית. בין המתכות הפופולריות לעגילי פירסינג נמצאות זהב (14 קראט ומעלה), טיטניום, פלטינה ופלדת אל חלד. כמו כן יש לשים לב גם לעובי התכשיט אשר גם משחק תפקיד מרכזי.

 

איזה הכי מתאים לך?

ניתן לעשות פירסינג כמעט בכל מקום בגוף, עם זאת הגוף של כל אדם שונה, ותמיד מומלץ להתייעץ עם מומחים כדי לבחור את הסוג המתאים ביותר לכם באופן אישי. בינתיים, אתם מוזמנים להכיר סוגי פירסינג נפוצים על קצה המזלג:

  • באוזניים – ניקוב תנוך האוזן הוא הנפוץ ביותר אולם ישנם מקומות נוספים באוזן שאפשר לנקב, לכל אזור יש שם שונה. טארגוס יהיה ניקוב של סחוס האוזן החיצונית, מול תעלת האוזן. אוריקל יקראו לפירסינג בחלקה האמצעי של אפרכסת האוזן מעל התנוך, והליקס יהיה בחלקה העליון של האוזן על הסחוס. כמובן שיש עוד המון סוגים שניתן לעשות באזור האוזן, אך אלו בין הנפוצים.
     
  • בפנים – מלבד האוזניים ניתן לנקב גם אזורים שונים בפנים כמו למשל את הגבות, או אזורים שונים בשפתיים. ישנם אנשים שמנקבים את עצמות הלחיים, את גשר האף, הלחיים. ישנו סוג מדונה, המחקה את נקודת החן האייקונית שהזמרת ציירה על עצמה, ניתן לעשות פירסינג באזורים שונים על הלשון ובאמת שאין גבול לאפשרויות היצירתיות.
     
  • בגוף – אם אתם רוצים, תוכלו גם לנקב אזורים אחרים של הגוף, כמו למשל את הטבור, הפטמה וישנם אף כאלו שבוחרים לנקב אזורים מוצנעים.

אין ספק שכיום ההיצע רחב בכל תחום, ולכן יש סוגים שונים ומגוונים של פירסינג בעיצובים מיוחדים שניתן לענוד בכל מקום בגוף שאותו מנקבים ולהביא לידי ביטוי את האופי המיוחד שלכם. עם זאת, תמיד חשוב לעשות במקום מקצועי, ולבחור בעגילים איכותיים שישפרו את תהליך ההחלמה ויבטיחו שיהיה מהיר ומיטבי.

מחשבון זהב