סקירת אביזרים לתכשיטנות ולצורפים

אם אתם לומדים צורפות, או שאתם בעלי עסק למכירת תכשיטים, הסקירה שלהלן מיועדת לכם.

אם אתם שואפים להיות תכשיטנים, חשוב שתכירו את האביזרים הצפויים לשמש אתכם במלאכתם. זה נכון גם עבור תכשיטנים וצורפים מתחילים, או כאלה שכבר פעילים מזה זמן אך רוצים להעשיר את ידיעותיהם ולהכיר אביזרים נוספים וספקים מובילים. במאמר זה נראה אילו אביזרים יהיו שימושיים לצורפים, לתכשיטנים וכן לבעלי עסקים כגון חנויות תכשיטים וסוחרי תכשיטים.


חומרי גלם בסיסיים

תכשיטנים וצורפים זקוקים כמובן לזהב ולמתכות יקרות אחרות. באמצעות אותן המתכות ניתן לייצור מגוון תכשיטים, טבעות, עגילים וכיוצא באלה. יחד עם זאת, צורפים ובעלי עסקים רבים בתחום זה נעזרים לא רק בחומרי גלם בסיסיים. ניתן לרכוש אביזרים שנועדו להכנת התכשיט השלם, למשל לולאות שמשמשות להרכבת שרשראות ארוכות. יש גם מנעולים או "סוגרים" שהם הרכיב שסוגר את השרשרת כאשר עונדים אותה. בנוסף יש גם אביזרים נוספים כמו כדורים קטנים ומוכנים וחלקים לצמידים.


מגוון סגנונות לבחירה

חשוב לציין כי אביזרים לתכשיטנים ולצורפים, כמו אותם מנעולים לשרשראות, מגיעים בצורות שונות ובמידות מגוונות. כך יכול הצורף לבחור ליצירה של כל תכשיט את האביזר המתאים. למשל אביזרים כדוריים יכולים להגיע במראה חלק או מחוספס. הם יכולים להיות בסגנון שנקרא חול מותז. לא פחות חשוב הוא לשים לב שהאביזרים השונים ניתנים להשגה בהרכבים שונים. יש כאלה שמסופקים בזהב צהוב ויש גם בזהב לבן. ישנם אביזרים שמיועדים לתכשיטי זהב 14 קראט ויש כאלה שתכולת הזהב שבהם שונה. כך ניתן להתאים בדיוק את אופי האביזר, צבעו ותכולת הזהב הרצויים בהתאם לסגנון התכשיט.

טבעות לשיבוץ יהלומים
פתרונות לעיבוד ולשיבוץ

עבור צורפים או תכשיטנים שעוסקים בתכשיטי יהלומים, יש תכשיטים וחלקי תכשיטים שמגיעים מוכנים. תפקידו של הצורף יהיה במקרה זה לשבץ את היהלום ולעיתים לשכלל את התכשיט או לעבד אותו באופן נוסף. אביזרים נוספים החשובים לתהליך העבודה יכולים להיות תליונים שונים, חלקי עגילים וכמובן מתכת ליצירת סגסוגת רצויה. אותו ערבוב של זהב טהור וגולמי עם חומר גלם נוסף יצור את הסגסוגת, ויקבע את רמת הטוהר, כלומר הקראט, של התכשיט שאותו מכינים.


בין האביזרים הנוספים החשובים ניתן למצוא כלים שיכולים לסייע לעיבוד ולשיבוץ. גם מוצרים ייעודיים להלחמה נדרשים, כדי לחבר חלקים של תכשיטים בעיבוד. צורפים רבים משתמשים גם באביזרים כמוחלקי פח זעירים, חוטים למיניהם ופתרונות לציפוי תכשיטים. מה עוד דרוש לעבודת הצורף? סוגים נוספים של מתכות יקרות - מלבד זהב, גם כסף, פלטינה וכל אותן מתכות שבעזרתן מעבדים את התכשיט המוגמר.


דרושים לכם אביזרים לעיבוד תכשיטים, מתכות יקרות ואביזרים מוגמרים למחצה? בואו להכיר אותנו- הספק המוביל והמקצועי בתחום – חברת ברכת זהב בע"מ, צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם (אנו מספקים גם תכשיטים מוגמרים בסיטונאות ומגוון מתכות יקרות).

מחשבון זהב