עגילים - סוגים ושימושים

עם ההיצע הגדול שקיים, בחירת עגילים יכולה להתגלות כמשימה מעט מורכבת. יחד עם זאת אי אפשר להתעלם שהמגוון הרחב מגדיל את אפשרויות הבחירה, כך שקל יותר למצוא את הסוג שמתאים לטעם האישי, לתקציב ולסגנון.


עגילים צמודים

עגילים צמודים, מורכבים ממוט קצר עם קישוט בקצה אחד, וסוגר בקצה השני. בגלל העיצוב שלהם הם יושבים ממש על האוזן ונראה כי הם צפים. ישנם סוגים שונים של קישוטים לעגילים צמודים ביניהם: יהלומים, אבני חן, דוגמאות שונות כמו פרחים, לבבות, בעלי חיים, חיתוכים מיוחדים של חומר הגלם ועוד.


עגילים תלויים

עגילים תלויים מתחלקים לכמה סוגים:

  • עגילי טיפה – עגילים אלו לרוב מורכבים משני חלקים: לולאה או מוט הנכנסים לאוזן ותליון קטן. עגילים אלו קלאסיים, פשוטים, לרוב כוללים אבן אחת, יהלום או פנינה ואינם עמוסים.
  • עגילים מתנדנדים – הם נתלים מהאוזן כלפי מטה ומגיעים בשלל עיצובים, החל בדגמים פשוטים וישרים ועד עגילי שנדליר מיוחדים וגדולים.
  • עגילי חוט – עגילים אלו גם כן "נופלים" מהחור כלפי מטה. הם כוללים שרשרת דקיקה המושחלת לאוזן ובקצה שלה תהיה אבן חן, יהלום או כל סוג של תליון אחר יפה ומעוצב שיקשט את העגיל.

עגילי חישוק

עגילי החישוק זהו דגם עגול או חצי עגול אשר דומה בצורתו לטבעת. העגיל עצמו מוחדר לתוך האוזן ונסגר מהצד השני בעדינות על ידי השחלה לתוך חלקו האחורי של החישוק. לרוב החלק שמיועד להשחלה דק יותר בהשוואה לשאר חלקי החישוק. עגילים אלו זמינים במגוון גדלים, עיצובים ודגמים. בין הסוגים השונים של עגילי חישוק ישנם עגילים מחבקים. צורתם עגולה כמו של החישוקים אך הם יותר צמודים לאוזן ומנגנון הסגירה שלהם שונה.


עגילים מטפסים

עגילים מטפסים קיבלו את שמם מכיוון שהעיצוב שלהם כמו מטפס מחור האוזן כלפי חלקה העליון יותר. עגילים אלו שייכים לקטגוריית העגילים הצמודים מכיוון שכל הדגמים אכן צמודים לאוזן לכל אורכם. יחד עם זאת הם הרבה יותר ארוכים מעגילים צמודים ומגיעים בדגמים שונים ובשלל עיצובים מרשימים ומיוחדים.


מנגנוני סגירה של עגילים

עגילים מעוצבים נבדלים זה מזה בעיצובים שלהם, בגודלם וגם במחירים שלהם. אולם מלבד מאפיינים אלו עגילים יהיו שונים זה מזה גם במנגנון הסגירה שלהם. מנגנון הסגירה של העגיל משפיע על נוחות השימוש, כמו גם על השקט הנפשי שלכם. ככל שהמנגנון יותר איכותי ובטוח כך קטן הסיכוי שהעגיל יאבד. הדבר מקבל משנה תוקף כאשר מדובר כמובן בעגילי זהב או יהלומים שהם מלכתחילה מאוד יקרים וקיים רצון גדול לשמור עליהם היטב. בין הסוגרים הקיימים אפשר למצוא: סוגרי פרפרים, סוגרי קרס, סוגרי הברגה, סוגרי השחלה ועוד.


עגילים משמשים למטרות שונות, הן לשימוש יומיומי ושגרתי והן לאירועים מיוחדים וחגיגיים. היות וישנם סוגים שונים של עגילים מומלץ לבחור בהתאם לטעם, סגנון, תקציב ומבנה הפנים.

מחשבון זהב