שוקלים לעשות פירסינג? חשיבותו הגבוהה של פירסינג מזהב

נדמה שכל חלק בגוף הופך למועמד המושלם לניקוב כאשר מדובר בפירסינג. אולם רגע לפני שאתם רצים לנקב את הטבור, את הגבה, את האף או את האוזניים שלכם כדאי שתנקטו באמצעי זהירות. ישנן מתכות שעלולות לגרום לגירוי בעור או להוביל לתגובה אלרגית כתוצאה מהחשיפה לנוזלי ורקמות הגוף. אז במקום למנות את המתכות מהן כדאי לכם להתרחק, אנו נתמקד ונדגיש מדוע כדאי לכם לבחור דווקא בזהב לפירסינג הבא שלכם.

 

אילו תגובות שליליות יכולות להיגרם כשהמתכת אינה אמיתית?

שתי הבעיות השכיחות ביותר בעת פירסינג הן אלרגיות וזיהום. טיפול נכון של המקום יכול למנוע זאת ומאוד חיוני, אך גם המתכת שבה בחרתם יכולה לעשות הבדל גדול. למעשה יש מתכות שלא מומלץ לעשות בהן שימוש לפירסינג כי ידוע שהן עלולות לגרום לתגובות אלרגיות, לאינפקציה, לגירוי העור ולזיהום. חשוב להבין שהפירסינג עצמו, כאשר מבוצע על ידי מומחים כמובן, הוא בטיחותי, אלו המתכות השונות שיכולות להוביל לסיכונים בריאותיים וכאבים משתלחים, ולכן לא כדאי להקל בכך ראש.


המתכת הטובה ביותר לפירסינג

על מנת להפחית את הסיכונים הקיימים חשוב לדעת מהן המתכות הטובות והמומלצות ביותר לפירסינג ולהבין מאילו מתכות כדאי להימנע. יש כמובן מתכות שונות ומגוונות שיהוו בחירה טובה, אחת מהן היא זהב. זהב זו מתכת קלאסית לתכשיטים, היא טהורה, נצחית, היפואלרגנית, בטוחה לשימוש ומלאה בסטייל. בעוד שזהב טהור מושלם לפירסינג, ציפוי זהב פחות. כאשר בוחרים בציפוי זהב ולא בזהב אמיתי, מסתכנים בהשלכות. במידה ואותו ציפוי ירד, מתכת הבסיס שאותה מצפה עלולה להוביל לתגובה שלילית של הגוף בעת המגע כמו למשל לזיהומים ותגובות אלרגיות.

 

מה הופך את הזהב למתכת טובה עבור פירסינג?

זהב משמש משחר ההיסטוריה לייצור תכשיטים ברחבי העולם ולו רק בגלל שמתכת זו כל כך יפה ואלגנטית. ישנן עדויות שנעשה בו שימוש לניקוב איברים שונים בגוף בתרבויות שונות ברחבי העולם, כמו למשל האף והלשון. עבור פירסינג, זהב הוא ככל הנראה גם המתכת היקרה ביותר, במיוחד אם מדובר בזהב 24K. היות וישנם אנשים שסובלים מתגובה אלרגית בעת מגע של הגוף עם מתכות שאינן זהב כמו למשל ניקל, נחושת, כרום ועוד, השקעה בזהב מאד מומלצת, כל עוד מבצעים אותה נכון.

שימו לב כיצד אתם בוחרים את הפירסינג שלכם

זהב הוא חומר רך מטבעו ולכן בעת ייצור תכשיטים הוא משולב בתוך סגסוגת עם מתכות אחרות, ברוב המקרים מדובר בנחושת. סגסוגת זו עוזרת לחזק אותו כדי שיישאר עמיד לאורך זמן ומעניקה לו גם תכונות נוספות. היות וישנן מתכות שידועות כמעוררות אלרגיה וזיהומים בעת פירסינג, חשוב לבדוק אילו מתכות נוספות כוללת הסגסוגת, שכן המתכות האחרות עלולות לגרום ליותר בעיות מהזהב עצמו. אם אתם יודעים שהנכם אלרגיים למתכות כאלו ואחרות מומלץ לציין זאת לפני ביצוע הפירסינג על מנת לבחור את הדגם המתאים והטהור ביותר כדי למנוע תגובות שליליות של הגוף.

 

חשוב לדעת

באזורים רגישים המועדים להצטברות חיידקים כמו הטבור מומלץ להשתמש במתכות הכי היפואלרגניות שתוכלו להרשות לעצמכם, לרבות זהב. בכוחו של זהב לסייע במניעת הצטברות של חיידקים באזור המנוקב. שימו לב למידת הטוהר של המתכת, ככל שהיא נמוכה יותר כך זה מסמל שיש פחות זהב בתכשיט. בסופו של דבר הבחירה בידיים שלכם ומלבד הבטיחות גם הנראות של החומר צריכה לדבר אליכם כך שתקבלו את התוצאה שאתם שואפים להשיג.

מחשבון זהב