שער הזהב בזמן אמת- איך לעקוב אחר שער הזהב בצורה נכונה?

אם החלטתם להשקיע בזהב וודאי הכרתם את יתרונותיה של ההשקעה, כאשר בין יתרונותיו הבולטים של הזהב ניתן למנות את עמידותו לאורך שנים, את יציבותו ואת עצם העובדה שערכו יכול לזנק במהלך תקופות קשות מבחינה כלכלית.

יתרון נוסף של הזהב הוא שקל מאוד לזהות אותו באמצעות בחינת משקלו וצבעו כך שקשה מאוד להגיע למצבים של עסקאות "חתול בשק", למרות זאת יש לבחון אותו היטב לפני ביצוע עסקה.

כל הסיבות הללו ואחרות גרמו לזהב להיות מבוקש מאוד בתחום המסחר לאורך ההיסטוריה ולהוות אמצעי תשלום ודרך לצבירת הון, גם כיום, מחליטים אנשים רבים להשקיע בזהב וליהנות מיתרונותיה הרבים של ההשקעה הכלכלית. מחיר הזהב בזמן אמת

לפני שמבצעים את הרכישות או המכירות של הזהב חשוב להבין מושגים בסיסיים, כך יהיה ניתן לבצע את הפעילות בצורה נכונה ולא להפסיד כספים. כדי לעשות זאת יש להקפיד לעקוב אחר הגרפים והמחשבונים שמציגים את שערי הזהב ולוודא שהם מציגים את ערכו בזמן אמת, הסיבה לכך היא שלמרות יציבותו היחסית תלוי ערכו של הזהב בגורמים שונים.
 

ממה מושפע מחיר הזהב?

ערך הזהב תלוי בגורמים שונים, ביניהם: רמת הביקוש לזהב, כמות ההיצע והשימושים של הזהב. לזהב יש שימושים רבים – מייצרים ממנו תכשיטים, גביעים, מדליות, מטבעות זהב וכתרים לשיניים, יש לו שימושים שונים בתחום הטכנולוגיה, משתמשים בו כדי לייצר משקאות חריפים ותרופות והרשימה עוד ארוכה.
 

איך לחשב את המחיר של גרם זהב אחד בבורסה?

את מחירו של גרם זהב אחד בבורסה יש לחשב באמצעות 3 שלבים:
ראשית – צריך לחשב את מחירו של גרם אחד של זהב באמצעות חלוקת מחיר האונקיה במספר 31.1035 גרם משום שזהו משקלה של אונקיית זהב.

שנית - יש לבדוק מהי כמות הזהב הטהור (קראט) שיש במוצר שיכול להיות למשל תכשיט. רוב המוצרים שעשויים מזהב מורכבים ממתכות שונות שרק חלקם זהב טהור, ביצירת תכשיטים למשל,  לא ניתן להשתמש בזהב בלבד משום שתכשיט שעשוי מזהב טהור בלבד לא יהיה יציב מספיק. הקראט מצוין על ידי חותמת רשמית ומופיע על כל פריט שמכיל זהב. כדי לחשב את אחוז הזהב אפשר להשתמש במחשבונים שונים.

בשלב האחרון - יש לבדוק מהו המחיר של גרם זהב היום, גם חישוב זה יכול להתבצע באמצעות מחשבונים ייעודיים כמו המחשבון של חברת "ברכת זהב בע"מ" שמתמחה במסחר בזהב. חשוב להתעדכן במחירו של הזהב בבורסה משום שערכו משתנה כל הזמן – באופן יומי, בכל יום מתקיימים דיונים בין קונים, מוכרים וסוחרים בזהב, בדיונים אלו נקבע שערו היומי ולפיו מתקיים המסחר במהלך היום. ניתן לבדוק את יש לציין כי ברוב המקרים בהם מוכרים זהב לא מקבלים את שוויו המלא משום שהחברות שרוכשות אותו כוללות בחישוב עלויות נוספות.

מחשבון זהב