תהליך בחירת טבעת נישואין

טבעת נישואין היא התכשיט הכי חשוב וייחודי שאדם יקבל בחייו. מדובר בטבעת שתלך איתכם לכל החיים (אנחנו מקווים), לכן אין להקל ראש בבחירתה. בין שלל סידורי הפרחים, הטעימות, בחירת שמלת הכלה והזמנת האורחים, יכול להיות שחשבתם שהחלק הפשוט יותר יהיה לבחור טבעת נישואין - בכל זאת, מדובר בעיגול מתכת פשוט לכאורה. ובכן, הרשו לנו לגלות לכם שהמסע האמיתי לחתונה מתחיל כאן.

טבעת עשויה זהב או כסף? טבעת חלקה או עם חריטה? מהי טבעת כשרה? איך מתאימים בין טבעת נישואין לאירוסין? - כל אלו הן רק חלק מהשאלות המלוות את תהליך בחירת הטבעת המשמעותית ביותר בחייכם. כדי להקל עליכם ולעשות קצת סדר בתוך הבלאגן - הכנו לכם רשימה קצרה שתתרום לשקט הנפשי של המקודשת ושל שובר הכוס.
 

בחירת הטבעת האידיאלית טבעת זהב

למערך השיקולים של בחירת טבעת נישואין נכנסים הרבה פרמטרים שונים שמטרתם להביא לבחירה טובה של טבעת שתלווה אתכם עוד שנים רבות. חשוב לזכור כי מעבר לעניין המסורתי, זוגות מייחסים חשיבות רבה לטבעת הנישואין ולו רק בשל העובדה שמדובר בפריט בעל ערך סנטימנטלי גבוה באמצעותו הם יכולים לבטא גם את העדפותיהם האישיות.

ייחודיות הטבעת - נשים רבות למשל מעוניינות לייחד את טבעת הנישואין שלהן ומוצאות דרכים יצירתיות ומקוריות לעשות זאת - החל מהשארת מקום בטבעת לשיבוץ אבן או יהלום לאחר טקס הנישואין, חריטה פנימית של שמות בני הזוג או משפטיים סימבוליים המעניקים משמעות אישית ומרגשת.

נוחות והתאמה אישית - חשוב לבחור טבעת שתהיה נוחה ושלא תפריע לתנועה הטבעית של האצבע. יש להתחשב בגוון העור ובצורתן ואורכן של האצבעות  כדי לבחור טבעת מחמיאה.

שינוי גודל הטבעת - שינוי גודל הטבעת היא עניין שכיח משום שכולנו חווים שינויים חיצוניים במהלך חיינו, ובמיוחד נשים אשר חוות הריונות. כתוצאה מכך, חנויות תכשיטים רבות מציעות שירות הצרת והרחבה של טבעות נישואין. וודאו כי החומר בו משתמשים לשינוי גודל הטבעת הוא אותו חומר ממנו עשויה הטבעת כולה. בנוסף, כדי שהשינוי יעשה באופן הראוי ביותר מומלץ לעשותו בחנות התכשיטים שבה נרכשה הטבעת.

התאמה בין טבעת הנישואין ואירוסין - בעת בחירת טבעת הנישואין יש למדוד אותה בצמוד לטבעת האירוסין ולבחון עד כמה הן משתלבות אחת עם השניה. כאשר רוצים לענוד שתי טבעות על אותה אצבע חשוב להתאים בין גובהן, כדי שאחת לא תעלה על השניה.
לא להיכנע לטרנדים חולפים - חשוב לזכור כי על הטבעת ללוות אותנו במשך עשורים רבים, ולכן עלינו לעצב אותה כך שתעמוד במבחן הזמן, ולא לפי אופנות משתנות.
 

טבעת כשרה

על פי המסורת היהודית האורתודוקסית, ישנם מספר קריטריונים בסיסיים על מנת שטבעת נישואין תהא כשרה לקידושין:
• על החתן לקדש את הכלה בטבעת עגולה אותו רכש בכספו לעיניי שני עדים.
• על הטבעת להיות חלקה בצידה הפנימי. על חלקה החיצוני של הטבעת ניתן להוסיף חריטות ועיטורים.
• על הטבעת להיות עשויה מחומר אחד בלבד, זהב או כסף טהור - ללא שיבוץ אבנים או יהלומים (כדי שהכלה לא תעניק חשיבות יתרה לערכה החומרי של הטבעת).
• ההלכה היהודית אינה מחייבת את החתן לענוד טבעת נישואין וזה נתון לשיקול בני הזוג.
• הטבעת מסמלת את מעשה הקניין של האישה על ידי הגבר, ומכאן גם השאלה "שווה פרוטה" שנועדה לא לקפח את מי שאין ברשותו ממון לרכוש טבעת יקרה. ניתן לקדש בכל טבעת ששוויה מעל לפרוטה, כלומר חמש אגורות של ימינו.

חשוב לבחור טבעת נישואין שתבטא היטב את האישיות שלכם, את סגנון חייכם ואת טעמכם האישי. ניתן לעצב טבעת באופן עצמאי ולשחק עם הצבעים, הטקסטורות, העובי והרוחב ככל העולה על דמיונכם. זיכרו כי הנוחות לא פחות חשובה מהיופי, ועליכם למצוא את האיזון הנכון.

מחשבון זהב