תהליך הערכת תכשיטים

לתכשיטים יכול להיות ערך רגשי רב בחייהם של אנשים, הם יכולים לסמל מערכת יחסים אוהבת או זיכרון שעובר מדור לדור. תהיה הסיבה אשר תהיה, אתם יכולים להגיע לנקודה בזמן בה תרצו למכור את התכשיטים שלכם. כדי לקבל את העסקה הטובה ביותר מומלץ שלפני המכירה תבצעו הערכת תכשיטים מקצועית על מנת להבין מהו ערכם של התכשיטים שלכם.


מדוע אנשים פונים להערכת תכשיטים

מעבר למכירת תכשיטים ישנם אנשים שעשויים לרצות לקבל הערכה מסיבות נוספות כמו למשל עבור צורכי ביטוח. עבור אחרים הערכת תכשיטים יכולה לספק פתרון במקרה של גירושין, מקרים בהם צריך לקבל אומדן לשווי כל הנכסים שבבעלותכם על מנת חלק אותם בין בני הזוג. לפני שפונים להערכה מקצועית מומלץ לעשות שיעורי בית ולבחור בחברה מקצועית, דיסקרטית ואמינה. כך תוכלו להתקדם צעד צעד עם התהליך ולחוש כמה שיותר בטוחים לאורכו.

הערכת תכשיטים


מתן פרטים מפורטים על כל תכשיט

ברגע שתבחרו חברה שתעריך את התכשיטים המיוחדים שלכם יהיה עליכם לספק מידע מפורט על כל תכשיט. ציינו בפני החברה באיזה תכשיטים מדובר, מהו סוג המתכת שמהם מיוצרים, מתי קיבלתם אותם לראשונה ומהי הסיבה שאתם פונים להערכה. כמו כן אם האבנים עברו איזה שהוא טיפול כדאי לציין זו בפני המעריכים. מרבית ההערכות מתבצעות עבור צורכי ביטוח. אם זה המקרה, בהתאם לפרטים שתספקו תקבלו מחיר קמעונאי עבור התכשיטים. כלומר הערך של הכספי של כל תכשיט במקרה ויקרה לו משהו.
במידה והמטרה היא מכירת התכשיטים, הנתון הסופי ישקף גם את מגמות השוק הנוכחיות ומכירות של פרטים דומים.


תהליך ההערכה

לאחר מתן פרטים מרובים ככל האפשר בעל המקצוע שמעריך את התכשיטים יתחיל לבצע את ההערכה תוך שהוא מתבסס על מספר גורמים: הרכב המתכת, קראט, משקל, מידות ובדיקה של האבנים המשובצות בתכשיט (אם ישנן כאלו). התהליך עצמו משתנה מחברה לחברה, ישנן חברות שמבצעות הערכה בבית הלקוח, יש כאלו שמבצעות הערכה אונליין ואחרות עושות זאת בנקודות השירות שלהן. בכל מקרה אם יש בידכם תיעוד רלוונטי, קבלות ותעודות תוכלו לקבל נתונים מדויקים יותר.


התוצאות

לאחר בhצוע ההערכה תקבלו מסמך המכיל את התוצאות שלה. בשלב זה תוכלו להחליט איך ברצונכם להמשיך, אם למכור את התכשיטים, להשתמש בהם כערבות או לשקול מסלול אחר. קחו בחשבון שאם אינכם מרוצים מההצעה שקיבלתם אינכם מחויבים לקבל אותה. במקרה זה אתם יכולים לקבל חוות דעת שניה כדי לקבל תמונת מצב רחבה יותר. ברוב המקרים המסמך עצמו יכלול את הפרטים האישיים שלכם, תמונה של הפריט, תיאור מפורט שלו, פרטים על מטרת הפניה, ההערות אם ישנן וההערכה הסופית.


היכן כדאי לבצע הערכה תכשיטים?

אם אתם רוצים להבטיח שהערכת התכשיטים שלכם תהיה כמה שיותר אמינה ומקצועית עליכם לפנות לחברה בעלת מוניטין ששמה הולך לפניה בתחום. מומלץ שצוות החברה יהיה מקצועי ובעל הכשרה מתאימה כדי לספק הערכה כמה שיותר מדויקת בהתאם למטרת הפניה שלכם. הכשרה מעידה על כך שהאדם שמבצע את ההערכה בעל ידע וניסיון כדי לספק נתונים אמינים ומבוססים.

נשמח לעמוד לשירותכם בחברת ברכת זהב בע"ה. צרו קשר עימנו טלפונית או דרך האתר.

מחשבון זהב