תכשיטים ישנים – למכור או לשמור?

תכשיטים הם יותר מחפצי חן אישיים ומעוצבים שאנו קונים לעצמנו או מעניקים במתנה לאנשים היקרים ללבנו. במקרים רבים תכשיטים עוברים בירושה והם בעלי ערך סנטימנטלי ומהווים חלק מהסיפור המשפחתי. לתכשיטים איכותיים שעשויים מחומרים יקרים כמו מתכות טהורות או אבני חן שונות מתווסף, מעבר לערך הנוסטלגי, ערך כלכלי בלתי מבוטל והם מהווים חלק מההון המשפחתי. עם זאת, לעתים קרובות התכשיטים הישנים כבר אינם מתאימים לצו האופנה העכשווית, מה גם שהחזקת תכשיטים עתיקים ויקרים בבית טומנת בחובה סכנה.מאם כך, לא מן הנמנע שגם אתכם העסיקה השאלה: מה לעשות עם האוצר המשפחתי שעובר אצלכם מדור לדור?

החלפת תכשיטי זהב ישנים
איך לשמור על התכשיטים?

אדם שיודע מאלו חומרי הגלם יוצרו התכשיטים שבבעלותו,לרוב גם מודע לכך שיש בידיו אפיק פיננסי מסוים שיש לשמור עליו ואף לבטח אותו. עניין הביטוח הוא קריטי בתכשיטים בעלי ערך כספי רב. נכון, את הזיכרונות והנוסטלגיה לא ניתן לבטח, אך תכשיטים יקרים ונדירים כדאי מאוד לכלול בתוך הסכם ביטוח הדירה ותכולתה, ולוודא שבמקרה של גניבה, שרפה או נזק אחר תקבלו פיצוי הולם. כדי לדעת את שווי התכשיטים, מומלץ להביאם לבדיקה אצל אנשי מקצוע שיעריכו את שוויים. גם אם ברצונכם לממש יום אחד את שווי התכשיטים וגם אם ברצונכם להמשיך את המסורת המשפחתית, דאגו לאמצעי מיגון מתאימים: כספת, אזעקה, מצלמות וכדומה. במקרים רבים תהיה זו אפילו דרישה של חברת הביטוח.


מה עוד אפשר לעשות עם תכשיטים ישנים?

החזקתם בבית או בכספת הבנק עולה כסף, זה כבר ברור. אמצעי אבטחה והצורך בביטוח מקיף ומעודכן מורידים מערכם של התכשיטים בפועל. לכן, אם התכשיטים אינם בשימוש, קיימת דרך נוספת ליהנות מהם ומערכם – למכור זהב ליצרני תכשיטים או לסוחרים של חומרי הגלם שמהם עשויים התכשיטים העתיקים. אם התכשיטים עשויים ממתכות יקרות, תמיד תוכלו למצוא מישהו שישמח לקנות מכם חומר גלם טהור שכבר הוכחה איכותו. כך תוכלו לקבל תמורה נאותה והוגנת במחירי המסחר המקובלים בבורסת התכשיטים. אם התכשיטים משובצים באבנים יקרות, תמורתם אף תעלה עוד יותר. מובן שכדי לקבל את התמורה הטובה וההוגנת ביותר עליכם למצוא את הסוחרים הנכונים.


המרת תכשיטים עתיקים לתכשיטים חדשים

אם ירשתם תכשיטים יקרים שאתם מודעים לערכם, אך עיצובם אינו עומד במבחן הזמן, לידיעתכם, ישנן דרכים להפיק מהם תועלת מבלי להוציא עליהם כסף מיותר. זאת בתנאי שהתכשיטים אכן עשויים מחומרי גלם איכותיים. אם תביאו את התכשיטים לאנשי מקצוע מיומנים,הם ידעו לפרק אותם לגורמים, ולאחר מכן להמיר אותם לתכשיטים בעיצוב עכשווי שידבר ללבכם ולטעמכם יותר מהתכשיט המקורי. אם אתם יצירתיים ובעלי חוש עסקי, תוכלו למכור את התכשיט החדש כעיצוב מקורי שלכם, להפקיד את השווי בבנק ולהשקיע אותו באפיקים לא פחות רווחיים. בכל מקרה, לא תאבדו מהתמורה ורק תרוויחו דרך נוספת להשקיע את הכסף המשפחתי.

צרו קשר עמנו - חברת ברכת זהב בע"מ, לצורך החלפת תכשיטי הזהב הישנים שלכם בחדשים / בכסף.

מחשבון זהב