תכשיטים עשויים זהב - מה חשוב לדעת?

תכשיטים עשויים זהב משדרים יוקרה ומסמלים יציבות פיננסית. מכיוון שהערך האמיתי של זהב, נמדד בכסף, המתכת הזו הפכה למבוקשת בכל העולם, ויותר מכך, תכשיטי זהב יכולים להעניק לכם המון וודאות בתקופות של אינפלציה וירידות בלתי צפויות בשווקים, שכן תמיד יהיה להם ערך.
מכיוון שכל כך הרבה מונח על כף המאזניים, לפני שאתם קונים תכשיטים עשויים מזהב, עליכם לדעת כמה וכמה נקודות חשובות, וכדי להקל עליכם, ריכזנו לכם את עיקר הדברים.

 

רמת הטוהר של התכשיטים והתאמתה למטרת הקנייה

נתחיל עם קצת פרופורציות: זהב 24 קראט הוא 100% טהור, כלומר אם אתם קונים זהב 24 קראט, זה אומר שיש לכם בכיס 100% זהב טהור. אם זהב 24 קראט הוא 100% טהור, זהב 10 קראט יהיה 41.7% טהור.
מה שאתם יכולים וצריכים להבין מכך הוא שערכו של הזהב פרופורציונלי למידת הטוהר שלו, מה שאומר שככל שהזהב טהור יותר, כך ערכו יהיה גבוה יותר. כמובן, שכשאתם קונים זהב לא תמיד עליכם לשאוף לרמת הטוהר הגבוהה ביותר.
אם אתם רוצים לקנות תכשיטים למטרות יומיומיות, כדי לקנות תכשיטים שעשויים מזהב 12-14 קראט, המיוצרים מזהב ומתכות אחרת, שהופכות את הסגסוגת לחזקה ועמידה יותר. לעומת זאת, תכשיטי זהב 18-24 קראט יהיו בחירה מעולה עבור אירועים מיוחדים ולא לשימוש יומיומי, כך שלא יהיה סיכון לנזקים לתכשיטים.

 

בדקו אילו מתכות מעורבות בסגסוגת

מלבד ייעוד התכשיט, עליכם גם לקחת בחשבון את סוג המתכות המעורבבות בסגסוגת, ולוודא שהן אכן מתאימות לכם ברמה האישית.
למשל, אחת המתכות הנפוצות ביותר בסגסוגת מוזהבת היא ניקל. מתכת הניקל הופכת את תכשיטי הזהב לחזקים יותר, אך זו תהיה בעיה עבורכם את יש לכם אלרגיה למתכת זו. במידה ואתם אכן אלרגיים לניקל, עדיף לבחור בתכשיטים שבהם אחוז הזהב גבוה יותר, כמו למשל תכשיטי זהב 18 קראט.

 

העריכו את איכות הזהב

לא כל הנוצץ הוא זהב... העובדה שהתכשיטים זהובים, אינה אומרת שהם אכן מיוצרים מזהב ועליכם לדעת את ההבדלים. כמו כן, ישנם תכשיטים שמיוצרים מזהב, אך אינם זהובים. הכירו את ההבדל בין תכשיטי זהב אמיתי לבין תכשיטי גולדפילד או ציפוי זהב לפני שאתם קונים. בנוסף, הכירו את הסגסוגת והצבעים השונים של תכשיטי הזהב האהובים.
זהב טהור 24 קראט מאופיין עם צבעו הצהוב, אך מכיוון שמתכת זו רכה, גמישה ובעלת ערך רב, בענף התכשיטים מערבבים בין זהב לבין מתכות אחרות. המתכות האחרות משפיעות על הצבע הצהוב של הזהב, כך שנוצרת סגסוגת עם צבע שונה.
למעשה, כאשר אתם קונים תכשיטים עשויים זהב, אינכם מוגבלים רק לצבע הצהוב, תוכלו גם לקנות זהב לבן שהוא תוצרת של ערבוב זהב עם מתכות לבנות כמו פלדיום או ניקל, זהב ורוד שכדי להשיג את הצבע הייחודי והמבוקש מערבבים את מתכת הזהב עם נחושת, ואפילו זהב ירוק, שזהו זן נדיר במיוחד המושג באמצעות ערבוב בין זהב לכסף.

 

ולבסוף, קנו את התכשיטים שלכם בחוכמה

כדי לקנות תכשיטים עשויים זהב עליכם לבחור בספק המתאים, לכן שימו לב שאתם הולכים לחברה בעלת מוניטין. הדרך הקלה ביותר היא לפנות ישירות לחברות בעלות ותק שפועלות כבר שנים רבות בענף המסחר של המתכות היקרות ויש להן מוניטין ברמה הגבוהה ביותר.
דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו הוא סימוני איכות. מדובר בסימונים ייחודיים שנמצאים על חלקים לא בולטים של תכשיט הזהב והם יציינו את תכולת הזהב בתכשיט, אחוזי הטוהר, המותג ועוד.
כמו כן עליכם לדעת מה מחיר השוק של זהב, שכן מחיר זה משתנה מדי יום. כך תוכלו לראות את התמונה הגדולה ולהבין יותר טוב עלויות. קחו בחשבון שבקניית תכשיטים שמיוצרים מזהב אינכם משלמים רק על הזהב נטו אלא גם על העיצוב, וכמובן, על שם המותג, לכן יכול להיות שמחירו הסופי של התכשיט יהיה גבוה יותר מערכו של הזהב נטו.

מחשבון זהב