תליונים - סוגים ושימושים

תליונים מעוצבים מלווים אותנו כבר משחר ההיסטוריה ולכל אורך הדרך היו להם שימושים רבים ומגוונים. תליונים משמשים נשים וגברים בכל מקום בעולם ובכל גיל והם מגיעים בשלל צורות, עיצובים, גדלים וחומרים.
 

שימושים של תליונים

תליונים משמשים למטרות שונות ומגוונות. הם הוענקו כאות הוקרה, יש להם שימושים דתיים כמו למשל תליון מגן דוד או צלב, הם נחשבים ליעילים כנגד עין הרע (תליוני חמסה), בכוחם לשפר את מצב הרוח ובתרבויות רבות נהוג לענוד אותם כקמעות למזל. ישנם אנשים רבים שנותנים לתליונים כוחות של ריפוי, בייחוד כאשר מדובר ב- תליונים שמיוצרים מאבנים מיוחדות. לעומתם יש אנשים שהתליונים עבורם הם סמל לביטוי עצמי והגדרת זהות (תליוני שם, תליונים עם מזל אסטרולוגי), דרך להביע חיבה או הצהרה אופנתית.
 

סוגי תליונים

תליונים הם חלק בלתי נפרד מהשרשרת וניתן לקנות אותם ביחד אתה או לחוד. הם מיוצרים מחומרי גלם שונים ומגוונים החל במתכות פשוטות ועד לחומרי גלם יוקרתיים כמו זהב, פלטינה או יהלומים. בין סוגי התליונים:

תליונים

תליוני שם

תליונים אלו משמשים להגדרת הזהות של אלו העונדים אותם והם מגיעים בשלל עיצובים מיוחדים של אותיות השם. ניתן לרכוש תליוני שם מחומרי גלם מגוונים אולם חומר הגלם הנפוץ מכולם הוא זהב.
 

תליונים עם משמעות דתית

תחת קטגוריה זו נמצאים תליונים עם עיצוב מגן דוד, תליוני צלב, תליונים קבליים ועוד שלל אפשרויות מיוחדות בדרגות יוקרה שונות.
 

תליוני קמעות

תליוני קמעות משמשים כהגנה מפני עין הרע או שעונדים אותם למזל. ביניהם ניתן למצוא את תליון החמסה המוכר, ישנם תליונים קבליים שגם להם סגולות מסוימות כגד עין הרע ועוד, יש תליונים מאבנים מיוחדות ולהם "כוחות" או סגולות ריפוי ועוד.
 

תליוני יהלומים

מבין כל הסוגים של תליונים בין האהובים, היפים ואופנתיים ביותר נמצאים תליוני היהלומים. ישנם סוגים שונים של תליונים משובצים ביהלומים בשלל דגמים ועיצובים: אם אלו לבבות, כוכבים, אם צורות מופשטות, אם עיגולים, אם אלו תליוני טיפה ואם כל דגם מעוצב וייחודי שתבחרו.
 

תליון עניבה

יש תליונים שנפרדים מהשרשרת, כלומר שאפשר להסיר אותם ולענוד מחדש על פי הרצון. לעומתם ישנם תליונים אשר מעוצבים מהשרשת עצמה כמו למשל תליונים בדוגמת עניבה. תליונים אלו ארוכים וישרים, הם יכולים להיות משובצים ביהלומים או אבנים טובות  או שהם יכללו עיצוב חלק ונקי.

תכשיטים מעוצבים

תליון פרסה

תליוני פרסה דומים בצורתם לפרסה בכף הרגל של הסוס. בדומה לתליוני עניבה גם הם מהווים חלק מהשרשרת ומחוברים אליה כך שלא ניתן להסירם. הם מעוגלים אך אינם עגולים וישנם סוגים שמשובצים באבנים או יהלומים לכל אורכם.
 

תליונים בעיצוב אישי

כיום אפשר להזמין תכשיטים מעוצבים ולהם אמרה אישית וייחודית. כך אם תרצו תליון ייחודי רק לכם זה אפשרי. כל שעליכם לעשות הוא לרכוש את חומרי הגלם ולצאת לדרך עם עיצוב מיוחד. ישנם תליונים לשיבוץ מסוגים שונים שמגיעים עם השיניים או לחלופין תליונים שיש הם מקום מוטבע לשיבוץ אבנים, כך שתוכלו לעצב תכשיטים מיוחדים ומקוריים.

 

מחשבון זהב