תערוכות תכשיטים בעולם

תערוכות עולמיות הן דרך מקובלת להציג חידושים או גופים הפועלים בתחומים שונים וליצירת שיתופי פעולה. תערוכות תכשיטים אינן יוצאות מהכלל במקרה כזה. תערוכות אלו נחשבות, לבד מערכן המקצועי לבעלי עניין, למרהיבות במיוחד.

ברחבי העולם מתקיימות כמה תערוכות תכשיטים ידועות במיוחד שבהן מוצגים תכשיטים ויהלומים, חומרי גלם וכןמוצגות לעיני המשתתפים השיטות הייחודיות והחדשניות ביותר בתעשייה זו. בישראל נערכת מדי שנה תערוכת תכשיטים גדולה בשם: ג'ובלה. התערוכה נערכת בשיתוף הבורסה ליהלומים, איגוד תעשייני התכשיטים ובחסות משרד הכלכלה. ענף התכשיטים נחשב לענף משגשג בישראל זה שנים רבות.מדובר בתעשייה חזקה ובמנוע כלכלי מקומי משמעותי במיוחד. המוני מציגים, מהארץ ומהעולם, משתתפים בתערוכות ונחשפים למעצבים, יצרנים, משווקים וסוחרי תכשיטים, וכמובן לאלפי תכשיטים בטווח מחירים רחב ובשלל עיצובים חדשניים.


תערוכת תכשיטי זהב

תכשיטים ממגוון רחב של חומרי גלם תחת קורת גג אחת

בתערוכות תכשיטים ניתן למצוא תכשיטים עשויים מזהב, כסף, אבני חן שונות ויהלומים,תכשיטים מגולדפילד, שעונים ואף תכשיטים המעוצבים ברוח ה'קבלה'. לצדם, מוצגים מגוון מוצרים נלווים לתחום: מכונות ייעודיות וציוד תעשייתי, טכנולוגיות חדשניות ותכנות עיצוב, אריזות ומתקני תצוגה. לבד מאלו, ניתן למצוא בתערוכה נותני שירותים הכרחיים לתחום כמו: סוכני ביטוח, שמאים ועוד. בין המבקרים בתערוכות אלו תוכלו למצוא קניינים מכל העולם שבאים להתעדכן בחידושים האחרונים, בקווי העיצוב השולטים בשוק בתקופה נתונה, ובחדשות האחרונות בתחום עיבוד חומרי גלם המשמשים לייצור תכשיטים.
 

תצוגה מרהיבה ללקוחות הטרנדים השונים

בתערוכות מסוימות, גם לקוחות 'רגילים' יכולים לשוטט ולהתרשם מהמוצגים ומהיצרנים השונים. חלק מהאירועים כוללים השקות חגיגיות של קווי עיצוב שונים ושל יצרנים חדשים המנסים את מזלם בשוק. אחת התערוכות הנחשבות ביותר בעולם נערכת בעיר מילאנו שבאיטליה, שם הוקם בתחילת שנות האלפיים, מרכז תכשיטים גדול וחשוב. המקום בנוי כקריית תכשיטים בינלאומית שמטרתה לרכז את כל הפעילות בתחום. ואין להתפלא על כך, מילאנו היא בירת העיצוב בארץ שחלק מסימני ההיכר הבולטים שלה הם: עיצוב וטוב טעם. אם כך, מה טבעי יותר מלבנות בה מרכז תכשיטים גדול?
 

מרכז התכשיטים העולמי של מילאנו

World Jewelry Center, מרכז התכשיטים העולמי המדובר, הוא מהגדולים בעולם. הוא משתרע עלפני 17,000 מ"ר ובו פועלים כ-13,000 נציגויות של חברות תכשיטים איטלקיות ובינלאומיות.בין המשרדים המאיישים את המתחם נמצאים לא רק אנשי התעשייה עצמה אלא גם נותני השירותים ההיקפיים, למשל נציגויות של בתי ספר לעיצוב, נציגויות של מעבדות מחקר לשיטות ולחומרים, ועוד.במקום זה מתקבלות החלטות הנוגעות לתחום ומפותחות שיטות ליטוש ועבודה חדישות. התערוכות שמתקיימות במרכז זה,נערכות באולמות תצוגה ייעודיים המותאמים לצרכים השונים. אולמות אלו הם שכיית חמדה עיצובית ורק הביקור בהם מהווה חוויה עוצרת נשימה.
 

ולסיכום,

ההשראה שמתקבלת מתערוכות אלה ומהטרנדים המוצגים בהן משפיעה על המשתתפים והמבקרים בתערוכות ועוזרת לתכנון העבודה ולייצור של תעשיינים שונים מרחבי העולם. זוהי דרכו של העולם המקצועי להעביר את היופי המיוחד הלאה ולתרגם אותו לתכשיט שמגיע בסופו של דבר ללקוחות הקצה.

מחשבון זהב