איך לנקות תכשיטי כסף עם אבנים

תכשיטי כסף הם תוספת מושלמת לכל מלתחה והזוהר הקר שלהם מהפנט במיוחד. הם נחשבים לתכשיטים מאוד פופולריים וכמעט אין תיבת תכשיטים ללא תכשיטי כסף מעוצבים. יחד עם זאת, כאשר כסף נחשף לאוויר הוא מתחמצן ומשחיר, לעיתים גם השימוש התדיר מוביל להצטברות של לכלוכים ולצורך לנקות את התכשיט.

הדבר מעט מסתבך כאשר מדובר בתכשיטי כסף עם אבני חן מסוגים שונים, שכן לא כל שיטות הניקוי שמתאימות לתכשיטי כסף, גם יתאימו לניקוי תכשיטי כסף עם אבנים.

ובכל זאת, כן תוכלו לנקות את תכשיטי הכסף שלכם בעצמכם, באמצעות הטיפים הבאים.


חומץ ונייר אלומיניום - לא מתאימים לתכשיטים עם אבני חן!

סביר להניח שכל בדיקה שתעשו ברשת בכל הנוגע לניקיון של תכשיטי כסף, תניב תוצאה דומה הכוללת חומץ ונייר אלומיניום. למרות ששיטה זו אכן מנקה בהצלחה תכשיטי כסף, היא אינה מתאימה בעליל לתכשיטים שכוללים גם אבני חן.
לכן אם התכשיטים שלכם משלבים אבני חן, מומלץ להימנע מלנקות אותם בדרך הזאת.
 

אז מה כן? סבון כלים

ניקוי באמצעות סבון כלים זו הדרך הקלה והבטוחה ביותר לנקות את טבעות הכסף ואבני החן שלכם, שכן הסבון לא יפגע בכסף ולא באבני החן.

כדי להתחיל ארגנו לעצמכם מים חמים, סבון כלים עדין, מברשת שיניים רכה / מטלית מיקרופייבר ומגבת קטנה (לא חובה). לאחר מכן חממו מעט מים, כאשר הכלי בו תשתמשו וכמות המים תלויים בכמות התכשיטים שתרצו לנקות.

שפכו את המים החמים לשתי קערות שונות, באחת הקערות שימו מעט סבון כלים, טבלו את מברשת השיניים במי הסבון וקרצפו את התכשיט. כאשר אתם מסיימים, טבלו אותו בקערת המים השנייה ואז יבשו במגבת.


שיטה נוספת – משחת שיניים

שיטה נוספת ויעילה לניקוי טבעות כסף עם אבנים היא משחת שיניים, אך כאן עליכם להיות מעט זהירים ולבחור נכון את משחת השיניים, כי יש משחות שיניים קצת שוחקות שעלולות לשרוט את האבנים, לכן בדקו שבמשחת השיניים אין חומרים מלבינים (מלבד סודה לשתייה), חומרים מסירי אבנית או כימיקליים אחרים. כדאי להימנע גם ממרקמי ג'ל על סוגיהם.

כדי להתחיל הכינו משחת שיניים עם סודה לשתייה, מברשת שיניים, מטלית מיקרופייבר ומגבת. לאחר מכן חממו מים ושפכו לקערה קטנה. שימו מעט משחת שיניים על מברשת השיניים, אך אל תגזימו. טבלו את המברשת עם המשחה במים חמים והתחילו לקרצף בעדינות את התכשיט עם מברשת השיניים. כשתסיימו, הכניסו את התכשיט וגם את מברשת השיניים למים החמים. שפשפו שוב את התכשיט ללא משחת שיניים, שטפו שוב את התכשיט וייבשו במגבת.
 

האם יש חשיבות לסוג אבן החן בעת ניקוי התכשיט?

כן. ישנה חשיבות. לכל אבן חן יש המלצות ניקוי ייחודיות. יש אבנים עדינות אשר זקוקות למגע עדין כדי שלא לגרום לשריטות, ויש אבנים חזקת כמו יהלומים אשר לא כדאי לחשוף לכימיקלים או חומרים שוחקים. כמו כן ישנן אבנים שרגישות לחום קיצוני לכן תמיד השתמשו במים חמימים, סבון עדין מברשת שיניים או מטלית רכה והימנעו מניקוי אגרסיבי.

ניקיון תכשיטי כסף עם אבנים מומלץ בהחלט כדי למנוע הצטברות של לכלוך ועל מנת לשמור על התכשיט מלא ברק. בכל מקרה בו יש לכם ספק לגבי שיטת הניקוי, מומלץ לקבל ייעוץ מאנשי מקצוע בתחום.

מחשבון זהב