איך מבריקים זהב?

איך מבריקים זהבהזהב הוא מתכת יקרה אך גם רכה ויש לנהוג עמה בעדינות, לכן מומלץ להבריק זהב רק פעם או פעמיים לאורך השנה על מנת שלא לגרום יותר נזק מתועלת. באמצעות מידת זהירות ועל ידי הידע והכלים המתאימים, אתם בהחלט יכולים לגרום לזהב להראות כמו חדש שוב.
 

ביצוע ניקיון שגרתי

• משרים את הזהב במים עם סודה לשתייה וסבון כלים – מלאו קערה במים הוסיפו כמות קטנה של סודה לשתייה וסבון כלים עדין. הכניסו את הזהב לתערובת כאשר אפשר להשרות אותו לכמה דקות.

• מקרצפים את הזהב בעזרת מברשת שיניים רכה – מברשת שיניים רכה תהיה אידיאלית להברקת הזהב. עליכם לקרצף בעדינות את הזהב בעזרת מברשת השיניים מבלי להפעיל לחץ במהלך הקרצוף.

• שוטפים את התכשיט – לאחר השימוש במברשת השיניים שטפו את הזהב תחת זרם מים חמים. וודאו שאתם שוטפים ממנו את כל הסודה לשתייה ובדקו את הזהב כדי לראות שאתם מרוצים מהתוצאה.

• מייבשים את הזהב במטלית – השתמשו במטלית רכה כדי לנגב את הזהב. הימנעו משימוש במוצרים כמו מגבות נייר, כיוון שהם עלולים לשרוט את הזהב. אם תרצו אתם יכולים גם לייבש את הזהב באוויר הפתוח.


הסרת שריטות

• מנקים את הזהב עם סבון כלים ומים – התחילו בניקוי הזהב. הרטיבו מעט מטלית רכה ונקיה במים ובסבון כלים, שפשפו בעדינות את פני השטח של התכשיט ולאחר מכן שטפו אותו במים ותנו לו להתייבש באוויר.

• מכינים קערה עם מים ואמוניה – ניתן לרכוש אמוניה בחנויות שונות ומומלץ להתייעץ עם מומחים על המינון הנכון של אמוניה ועל היחס הרצוי בין האמוניה למים. הקפידו על לבוש מלא ועל עבודה עם כפפות במהלך השימוש באמוניה.

• משרים את הזהב בתערובת – מכניסים את הזהב לתוך התערובת, אפשר להשרות אותו למשך דקה אחת, אך לא יותר.

• משתמשים במטלית רכה לייבש את הזהב – לאחר דקה מוציאים את הזהב מתערובת המים והאמוניה, בודקים עם רוב השריטות הוסרו, מייבשים את הזהב עם המטלית או באוויר הפתוח. חוזרים על התהליך במידת הצורך.


הברקה מקצועית של זהב

אם אתם רואים שריטות על הזהב או שתרצו להבריק אותו כדי להחזיר עטרה ליושנה לא פעם שווה לשקול לקחת את התכשיט לבעלי המקצוע המתאימים כדי שיבצעו הברקה וליטוש באופן מקצועי. כיום ישנם כלים וציוד אשר מאפשרים להבריק תכשיטי זהב ולטפל גם בשריטות עמוקות יחסית. אנשי מקצוע מיומנים ובעלי ניסיון יכולים לגרום לכל תכשיט זהב להיראות כמו חדש וכאשר התוצאות טובות, אתם לא תבחינו בהבדל.

מחשבון זהב