הערכת שווי זהב ישן – הכירו את תהליך המכירה

מלבד היותו משמש סמל ליוקרה, זהב נחשב לאחד מן המתכות המבוקשות ברחבי העולם. במתכת זו נעשה שימוש עוד מימי עבר, כשסוחרים סחרו בה בצורתה הטבעית ולא המעובדת כפי שסוחרים בימנו. הזהב נסחר מידי יום בבורסה ושערו משתנה באופן יומי. הזמן האולטימיטבי לביצוע עסקה הקשורה במכירתו, היא ביום בו שער המחיר שלו (לגרם) הינו גבוה, משום שביום שכזה תקבלו את התמורה המלאה ביותר עבור הזהב שלכם.כמה שווה הזהב שלכם
 

מי סוחר בזהב?

תכשיטנים פרטיים, חנויות תכשיטים וסוחרים שונים ישמחו לרכוש את פרטי הזהב שלכם. תכשיטנים רבים רוכשים זהב ישן ולאחר מכן הם מתיכים אותו בכדי להפכו למוצר חדש, תכשיט מוגמר, השווה פעמים רבות סכום כסף רב הרבה יותר ממחירו בצורתו הגולמית. ניתן לבצע עסקאות שונות עם תכשיטנים אשר קשורות בהבאת זהב ישן לתכשיטן, וקבלת תכשיט חדש במקומו. חנויות תכשיטים מבוססות וגדולות יציעו גם הן לרכוש את הזהב הישן שלכם, לעיתים במחירים גבוהים מן המקובלים בשוק. זאת בגלל הסיבה הפשוטה כי אותן רשתות מספקות כמויות גדולות של מתכת זו ליצרני תכשיטים שונים ומקבלות סכומי עתק בתמורה.
 

קנייני זהב

מלבד תכשיטנים פרטיים או כאלה העובדים באופן תעשייתי, ניתן לפנות גם לקנייני זהב, אותם עסקים או חברות אשר מתעסקות במסחר מתכות: הערכה, קנייה ומכירה. ניתן לאתרם בכל מקום, לקבוע איתם פגישת הערכה בבית הלקוח או במשרדיהם, ולקבל את הכסף עבור הזהב שלכם במזומן בתום הפגישה, ללא כל סיכון.
 

מדוע דווקא עכשיו?

מחירה של מתכת זו בשנים האחרונות עלה מאוד, ומשתלם לבצע עסקאות עם מוצרי זהב שאין בהם כל שימוש. חשוב לפנות לחברה אשר מודדת בבירור את ערך הטובין, שוקלת את הפריטים שקילה מדוייקת ככל המתאפשר (איזור המאית-גרם) ומעניקה הצעה הוגנת בהתאם לשער היומי. חשוב לגשת למספר חברות בכדי לבצע סקר שוק ולמכור את הזהב לחברה המרבה במחיר. ניתן למכור שרשראות ישנות, טבעות, תכשיטים שבורים או חלקיים (עגיל בודד או חלק מטבעת), שעוני יד, שעוני כיס, מטבעות מכל רחבי העולם, זהב דנטלי (הקשור בטיפולי שיניים) ועוד.
 

השלבים בפועל: מתחילים להעריך את הזהב כבר בבית

כצעד ראשון יש להעריך בצורה עצמאית את משקל הזהב שברשותכם, באם קיימת היכולת לעשות זאת. מדידה ראשונית תעניק לכם מושג על הכמות שברשותכם, ותגרום לכם להגיע מוכנים לפגישת ההערכה ולא ליפול קורבן לתרמית. בנוסף, חשוב להכיר את דרגת טוהר הזהב שברשותכם. על כל מוצר זהב מוטבע ערך המסמן את דרגת הטוהר שלו (קראט). כך, לדוגמא, 999.9 אלפיות ייצג 24 קראט, 585 אלפיות ייצג 14 קראט ועוד. תכשיטים שהינם בעלי דרגת טוהר של פחות מ375 אינם נחשבים זהב.
 

השלב השני:פנייה לגורם חיצוני

גורם חיצוני יוכל להעריך את הזהב שלנו. כאמור לעיל, ניתן לפנות לתכשיטנים פרטיים, לחברות תכשיטים או לקניינים וסוחרים. חברות מסויימות מציעות את ההערכה בבית הלקוח, חברות אחרות יבצעו את ההערכה במשרדיהם. חשוב לציין כי הערכת הזהב ושוויו חייבת להתבצע בנוכחותכם, ובשום מקרה לא באופן מרוחק. זאת על מנת שתוכלו לשאול את כל השאלות הרלוונטיות, לבדוק שאכן השקילה בוצעה כראוי, תעדכנו יחדיו במדד היומי ועוד. ההערכה במרבית החברות הינה חינמית ולא מחייבת, לכן גשו למספר חברות ובצעו סקר שוק בכדי לקבל את המחיר הטוב ביותר עבור התכשיטים הישנים שברשותכם. התשלום נעשה במזומן או בכל דרך אחרת בה תדרשו.
 

העריכו את הזהב שברשותכם עוד היום

תהליך המכירה היום הוא פשוט וקל, כאשר אנו, "ברכת זהב", נשמח לעמוד לרשותכם בכל הדרוש לרכישת את הזהב שלכם. באם אתם נתקלים במוצרים ובתכשיטים שאינכם צריכים עוד, העריכו את שיווים והחליטו האם אתם מוכנים למכור אותו. ככל שהתכשיט שברשותכם טהור יותר ובמשקל רב יותר, כך הצעת המחיר שתקבלו עבורו תהיה גבוה יותר.

מחשבון זהב