זהב עתיק - מה תעשו עמו?

בין אם אלו תכשיטי זהב שהושארו לכם בצוואה, בין אם אלו תכשיטים שנשארו אתכם ממערכות יחסים קודמות, בין אם מתנות שקיבלתם ולא באמת אהבתם ובין אם תכשיטים שכן אהבתם פעם אבל עכשיו אינכם עונדים אותם יותר, תהיה הסיבה אשר תהיה, בסופו של דבר תכשיטי זהב שסתם יושבים אצלכם במגירה או בקופסת התכשיטים מעלים אבק ואינם משמשים אתכם.
 

מה המאפיינים של תכשיטים עתיקים?

לרוב תכשיטים עתיקים יהיו נדירים יחסית, לפעמים הם יהיו יחידים במינם. לא פעם הם ישלבו אבני חן גדולות וצבעוניות כמו טופז, אמרלד, אודם, פנינים או יהלומים. כמו כן הרבה פעמים תכשיטים אלו יוצרו בעבודת יד ויכללו המון פרטים קטנים. יש לציין שהמאפיינים של תכשיטי וינטג' משתנים בהתאם לתקופה, כך שיכול להיות הבדל בין חומרים, עיצובים וסגנונות של תכשיטים בהתאם לעשור שבו יוצרו.
 

אז מה אפשר לעשות עם זהב עתיק?

זהב עתיק

האמת שעומדות לרשותכם כמה וכמה אפשרויות, כולן מסתכמות בשימוש חוזר. באפשרותכם לקחת את תכשיטי הזהב הישנים ולהמיר אותם לכסף מזומן או לתכשיט חדש במקום. גם הכסף המזומן וגם התכשיט החדש ישמשו אתכם הרבה יותר מאשר התכשיטים הישנים שסתם שוכבים במגירה. היתרון בזהב הוא, שלא משנה כמה זמן הוא ישב במגירה שלכם, או כמה עתיק ולא אופנתי התכשיט שברשותכם נראה, זהב שומר על ערכו לאורך השנים בלי קשר למצבו או לגילו.
 

עיבוד חדש של תכשיט ישן

בימינו זה מאוד קל למכור תכשיט ישן ולעצב במקומו תכשיט חדש. הערך של תכשיטים ישנים לא פעם נמדד גם בקשר הרגשי אליהם, ואנשים רבים נרתעים ממחזור התכשיטים הישנים שעברו בירושה מסבתא לטובת עיצוב תכשיט חדש לחלוטין. אבל אין ספק שמדובר בחיסכון משמעותי, במקום להוציא מאות ואף אלפי שקלים על תכשיט זהב חדש, אפשר להשתמש בקיים, וכך כן לענוד את הקשר שלכם אל השושלת המשפחתית, באופן קבוע. קחו בחשבון שאופציה זו משתלמת בהנחה שדרגת הקראט בתכשיט גבוהה.
 

המרה לכסף מזומן

המרה של זהב

לתכשיטים ישנים יש סגנון מאוד מיוחד. יהיו מקומות שישמחו להציע אותם למכירה לקהל הרחב כתכשיטי וינטג' ויהיו מקומות שישמחו לקנות תכשיטים ישנים כדי לעשות בזהב שימוש חוזר עבור תכשיטים חדשים או כל מטרה אחרת. לכאן או לכאן, מקומות כאלו יציעו לכם כסף מזומן עבור התכשיטים.  גם זאת אופציה שיכולה לשמש אתכם, במידה והייתם זקוקים לכסף מזומן. אינכם חייבים לעשות שימוש בכסף עבור עיצוב תכשיט חדש כמובן, אתם יכולים לעשות בו כראות עיניכם, זה בהחלט נחמד שיש קצת כסף מזומן לבזבוזים.
 

וכמובן, שאפשר גם לענוד!

לאופנה יש דרך לחזור על עצמה והרבה פעמים התכשיטים הישנים יהפכו לרלוונטיים שוב. תכשיטי וינטג' הם סופר מדליקים, ואולי רגע לפני שאתם מוכרים אותם, תשקלו שוב. יכול מאוד להיות שמבט נוסף יעזור לכם למצוא את החן שקיים בהם ואפילו לרצות לענוד אותם באירועים מסוימים. כדי להחליט אם כדאי לשמור את התכשיטים שברשותכם שימו לב לדברים הבאים:

  • למותג – מותג התכשיטים לא פעם ישפיע על ערכם
  • למצב התכשיטים – עליהם להיות ללא שריטות או פגמים
  • למראה שלהם – אם הם ישנים עליהם להיראות בהתאם עד לרמת הפרט הקטן ביותר
  • לגודל ומשקל – גודל ומשקל הם אינדיקטורים טובים לגיל התכשיט, פעם היו מעצבים אחרת.

וכמובן מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום שיעזרו לכם להבין באמת מהו השווי של התכשיט ברשותכם לפני שאתם מוכרים. לפעמים היעדר ידע בנושא יכול להוביל לפספוס אמיתי. בנוסף זכרו שעל טעם וריח אין להתווכח ווינטג' ככל שיהיה, אם התכשיט המקורי אינו עונה לטעמכם, אולי אין יותר מדי מה לעשות בנושא, מלבד למכור אותו לבעלים חדשים שכן ידעו להעריך.

מחשבון זהב