משכון תכשיטים: מה עדיף - מכירה או משכון זהב?

ממש כמו מניה, זהב הוא נכס אשר נסחר בבורסה ובעל שווי שוק. בדיוק כמו מניה, גם ערכו של הזהב כל הזמן משתנה, אולם למרבה המזל השינויים הללו ידועים ונמצאים תחת מעקב יומיומי, שכן זהב נסחר 24/7 בשוק הפתוח ואתם יכולים לבדוק בכל רגע נתון את המחיר לאונקיה, כדי להעריך את מחירם של תכשיטי הזהב שנמצאים ברשותכם.
 

מה משפיע על מחיר הזהב?

כאשר אתם מחליטים אם למכור או למשכן זהב עליכם להבין כיצד עסקים שמתמחים בנושא קובעים את התמחור שלהם. באופן כללי, יש המון דברים שיכולים להשפיע על מחירי הזהב, אירועי בחירות, היצע וביקוש, ערכי מטבע ועוד. עסקים שקונים זהב או עוסקים במשכון יבססו את המחירים שלהם על מחירי השוק, לכן קודם כל עליכם לבדוק כמה הזהב שלכם שווה. קחו בחשבון שבכל מקרה מדובר בעסק שצריך להרוויח ולכן לא פעם יתנו לכם מחיר נמוך יותר משווי השוק, כדי שתתאפשר מכירה ברווח.

משכון תכשיטים


כמה קראט? נתון שחשוב לדעת

קראט מייצג את תכלית הזהב הטהור בתכשיט. מכיוון שזהב 24 קראט מאוד רך, ברוב המקרים בתכשיטים הוא מעורבב עם מתכות נוספות. השאלה שעליכם לשאול היא מהו אחוז המתכות בתכשיט שלכם ואת זה אפשר לבדוק, כי לרוב הקראט יהיה כתוב על התכשיט. הקראט משפיע המון על ערכו של התכשיט ולכן חשוב לדעת זאת מראש. מדוע? כי מטבע הדברים זהב 24 קראט יהיה שווה הרבה יותר מזהב 14 קראט. לכן אם תדעו מהו אחוז הזהב בתכשיטים תוכלו לחשב גם את הערך שלהם.


עכשיו כשיודעים את כל הדברים החשובים – מה עדיף?

כאשר אתם יודעים לאיזה סכום עליכם לצפות עבור תכשיטי הזהב שלכם, יהיה לכם קל יותר לעשות שיעורי בית ולהחליט מה עדיף. מן הסתם, המטרה שלכם היא לקבל את העסקה הטובה ביותר, ופירוש הדבר הוא שעליכם לקבל הצעות מחיר מעסקים שונים שמתמחים בקניה או משכון זהב. מומלץ מאוד לפנות למקום מוכר ובעל מוניטין ולו רק כדי להימנע ממצבים לא נעימים. אם אתם מחפשים אחר כסף מהיר, למכור את הזהב שלכם תהיה בחירה טובה יותר, מכיוון שחנויות שקונות זהב ימצאו לו שימוש תמיד, גם אם הוא מגיע בצורת תכשיט. זאת לעומת חנות משכון שקונה מכם את התכשיט בהתאם לביקוש והיצע. לא פעם כאשר התכשיט לא אופנתי או מיושן הם יכולים לקבוע עבורו מחיר נמוך יותר מערכו ואתם תאלצו להתפשר על עסקה פחות טובה.


לכן בשורה התחתונה זה די תלוי בכם, ככל שעבודת החקר שתבצעו תהיה יותר מקיפה ומקצועית ותדעו מה הערך של תכשיטי הזהב שלכם, כך יהיה לכם קל יותר לקבל את העסקה הטובה ביותר עבורם. בוודאות.

מחשבון זהב