ציוד להכנת תכשיטים

אם תמיד חלמתם לייצר תכשיטים, כדי להגשים את החלום ולצאת לדרך, אתם תזדקקו לציוד המתאים. מהו הציוד שכל מעצב תכשיטים צריך? היכן קונים ומה חשוב לדעת לפני שמתחילים?

כדי לעצב תכשיטים, עליכם להיות מוכנים עם הציוד המתאים. כמובן שישנו הבדל בציוד המתאים לייצור תכשיטים תעשייתי לבין ציוד ואביזרים לעיצוב תכשיטים באופן פרטי, אך חשוב להתחיל מהבסיס ומשם לגדול. בתחילת הדרך כדי לייצר תכשיטים באופן עצמאי עליכם להצטייד בכלים ובציוד הבאים.
 

פלייר

לפלייר יש תפקיד חשוב בעתת הכנת תכשיטים הוא יעזור לאחוז בתכשיט בצורה הרבה יותר נוחה, ממש כמו פינצטה או צבת. באמצעות הפלייר גם ניתן לבצע פעולות שונות כמו למשל ליצור לולאות וחישוקים, לפתוח טבעות O, לכופף חוטי ברזל ועוד. קחו בחשבון שישנם סוגים שונים של פליירים למטרות שונות.

ציוד להכנת תכשיטים
 


קאטר

הקאטר משמש אותנו כדי לחתוך, ממש כמו שמו (קאטר מלשון CUT, לחתוך). עם הקאטר אפשר לחתוך שרשראות, מוטות לולאה, ולמעשה כל דבר שצריך לחתוך ואין מספריים בסביבה. הקאטר הוא ממש הכרחי והוא אף עם לא ישאיר אתכם עם קצוות רופפים.
 

מסור תכשיטים

אם העיצובים שלכם קטנים יחסית ודורשים המון חיתוכים קטנים יהיה לכם קל יותר להשתמש במסור צורפים. מסור המיועד לתכשיטים ייתן לכם את החופש להקדיש תשומת לב לפרטים הקטנים, קל וחומר כשהמסור מגיע עם להבים בגדלים שונים, החל בלהבים דקים ועד להבים חזקים ועבים.
 

משחזת שולחן

אם אתם רוצים ללטש את המתכת בעדינות לאחר שחותכים ממנה דגם מסוים עליכם להשתמש במשחזת שולחן. היא ממוקמת על שולחן העבודה מה שמעניק לכם יותר שליטה בשלבי הליטוש השונים.
 

פטיש צורפים

פטיש יכול לשמש אתכם בדרכים שונות ומגוונות בעת ייצור תכשיטים, ועליכם לבחור את הפטיש המתאים לשימושים שלכם. באפשרותכם לקנות פטיש אחד בודד לשימוש ייעודי או לרכוש סט של פטישים בגדלים שונים למגוון של שימושים בהתאם לצורך.
 

אביזרים חצי מוגמרים


בכל תהליך של ייצור תכשיטים מעורבים גם חומרי גלם מטבע הדברים. וכדי להתחיל, מלבד הציוד עליכם גם לקנות אביזרים חצי מוגמרים שונים. שרשראות, לולאות, מנעולים, כדורים, חרוזי מעיכה, אביזרים לעגילים, חוטי מתכת, כל אלו ועוד ישמשו אתכם ויאפשרו לכם להתחיל בעבודת העיצוב.
 

תכשיטים לשיבוץ יהלומים

ישנם צורפים שמכינים את התכשיט מאפס, בעוד שאחרים מעצבים תכשיטים וקונים את התכשיט עצמו כשהוא כבר מוכן לשיבוץ. אם אתם מהזן השני או לחלופין אתם רוצים לחסוך זמן יקר בעיצוב, תוכלו לקנות תכשיטים לשיבוץ יהלומים שכבר מוכנים ורק לשבץ לתוכם את האבן, בין אם אלו צמידי טניס, צמידי בנגל, טבעות, עגילים, שרשראות ותליונים וכדומה.
 

שרשראות

חומר גלם נוסף שתצטרכו הוא שרשראות. תהליך הייצור של שרשראות יכול לקחת זמן אם יוצרים לולאה אחר לולאה. לכן זה עוזר לקנות שרשראות בסיטונאות, כך שיהיה לכם מבחר. יש מגוון גדול של שרשראות לבחירה וההבדל ביניהם בא לידי ביטוי בעיקר בנראות. בחרו את הדגמים שהכי מתחברים לטעם העיצובי שלכם.


ציוד, אביזרים וחומרי גלם לייצור תכשיטים ניתן לקנות במקומות ייעודיים לכך. את האביזרים, השרשראות והתכשיטים הלא מוגמרים מומלץ לקנות במקום שמומחה לכך ויכול לספק לכם מוצרים כמה שיותר איכותיים.

מחשבון זהב