חומר לניקוי תכשיטים

תכשיטים מכל הסוגים צריכים לנצנץ, אבל חשיפה לאבק ולכלוך, לקרמים, סבונים, לזיעה, אוויר ולחות יכולה לגזול את הברק מהתכשיטים האהובים שלכם. למרבה המזל תוכלו לנקות את רוב התכשיטים שנמצאים בקופסת התכשיטים, מבלי לפנות לאנשי מקצוע מומחים.

באמצעות חומר לניקוי תכשיטים תוכלו להחזיר עטרה ליושנה ולגרום תכשיטים האהובים שלכם שוב לזהור ולנצנץ, כל שעליכם לעשת הוא פשוט למצוא את החומר המתאים.
 

חומרי ניקוי ביתיים או מקצועיים?

ההמלצה הרווחת היא לנקות את התכשיטים באמצעות סבון ומים, בהתאם לסוג המתכת. אולם ישנם מקרים שבהם סבון ומים פשוט לא מספיקים, וזאת בדיוק הסיבה שקיימים חומרים לניקוי תכשיטים, ובעזרתם תוכלו להשיג את רמת הניקוי של המקצוענים. תכשיטנים מקצועיים משתמשים בפתרונות ניקוי ייחודיים הכוללים מים עם חומרים פעילים כאלו ואחרים, בהתאם לסוג התכשיט והחומרים ממנו מיוצר. עם זאת, כאשר אין לכם ידע וניסיון קודם, מומלץ שלא תמהרו לעשות זאת בעצמכם, שכן שימוש בחומר לא מתאים לניקוי תכשיטים, עשוי לגרום נזק לתכשיט לצמיתות. לכן תמיד מומלץ להתייעץ עם מומחים ולקבל את ההמלצות שלהם.

תכשיטי יהלומים ואבני חן לא מומלץ לנקות לבד

למרות שניתן לקנות חומר לניקוי תכשיטים, תכשיטי יהלום ואבני חן לא מומלץ לנקות לבד. תכשיטנים מנקים תכשיטי יהלומים ואבני חן באמצעות גלי קול וכימיקליים. הכימיקליים יוצרים בועות שנצמדות ללכלוך שעל גבי האבן, וגלי הקול מושכים את הלכלוך מהאבן ומעלים אותה אל פני השטח. בעת ניקוי התכשיט, נהוג לשים אותו תחת קיטור על מנת לשטוף את הלכלוך ולהחזיר את הברק. אם אתם רוצים לשחזר את הברק של תכשיט יקר ומשובץ ביהלומים או אבני חן, אתם פשוט יכולים להביא אותו לתכשיטן מקצועי ולו כל הציוד, חומרי הניקוי והכלים הנחוצים.
 

כיום יש לא מעט חומרי ניקוי לתכשיטים שם בחוץ

במידה ואתם רוצים לנקות תכשיט זהב או כסף חלק וללא שיבוץ, תוכלו לעשות זאת בעצמכם, מכיוון שזו משימה פחות מלחיצה שאינה דורשת אנשי מקצוע מיומנים ברוב המקרים. מומלץ לנקות את התכשיטים שלכם אחת לשנה, או בהתאם לצורך, ללא קשר לסוג המתכת, וכך לשמור עליהם יפים ומבריקים לאורך זמן. כיום חיפוש מהיר ברחבי הרשת יעלה בפניכם סוגים שונים של חומרים לניקוי תכשיטים כמו למשל מגבונים ומטליות לניקוי כסף הכוללים חומרים ייעודיים לניקוי, משחות ופוליש לניקוי מתכות, אמבט ייעודי לתכשיטים מכסף ומזהב ועוד.
 

כיצד בוחרים?

כדי לבחור את חומר הניקוי המתאים לתכשיטים עליכם לשים לב לפרמטרים הבאים:

סוג התכשיט – מטבע הדברים יש הבדל בין ניקוי תכשיט חלק לבין תכשיט שמשובץ באבנים. כל סוג של תכשיט דורש טיפול מיוחד.

סוג המתכת – על אותו עיקרון יש הבדל בין ניקוי תכשיט כסף לבין ניקוי תכשיט זהב ועליכם לבחור את החומרים הנכונים למתכת שמנקים.

שיטת הניקוי – יש מוצרים נוזליים אחרים יותר משחתיים, עליכם לבחור את החומר בהתאם לשיטת הניקוי שאתם מעדיפים.

המותג – מומלץ לקנות חומר לניקוי תכשיטים של מותג מוביל ומוכר בתחום הניקיון, מאשר של מותג שלא שמעתם עליו.

החומרים הפעילים – אם מדובר בלכלוך כבד, יעלה הצורך בחומרים פעילים יותר חזקים ולהיפך.

ובכל מקרה מומלץ לקרוא את הוראות היצרן היטב, כדי לדעת כיצד להשתמש בחומר הניקוי ולהבין בדיוק לאילו תכשיטים הוא מתאים או להתייעץ עם אנשי המקצוע במקום שבו קונים.

מחשבון זהב